VIDEO. Bez ūdens, bez iespējas evakuēties - Ukrainas pilsēta Pokrovska mirst mokās

© Ekrānšāviņš

Pokrovska pilsēta atrodas Ukrainas austrumos Doneckas apgabalā.

Pilsēta ļoti cietusi no Krievijas armijas apšaudēm. 2017.gadā tur dzīvoja ap 60 000 iedzīvotāji. Tiek lēsts ka 2024. gada oktobrī Pokrovskas iedzīvotāju skaits samazinājies līdz 13 000.

Nepārtraukto Krievijas armijas triecienu un apšaužu dēļ Pokrovska pamazām pārvēršas par kārtējo "spoku pilsētu".

Vietnē "X" ukraiņu brīvprātīgā vārdā Jana ziņo, ka šobrīd situācija Ukrainas Pokrovskas pilsētā ir kritiska! Pilsētā praktiski vairs nav dzīvības. Bet pilsētā joprojām dzīvo ap 1300 cilvēki. Dzeramo ūdeni vairs nav iespējams pievest, evakuēt cilvēkus arī vairs nevar. Gaisā virmo līķu smaka (bojā gājušos civiliedzīvotājus nav iespējams izvilkt no drupām). Debesīs ir daudz ienaidnieka dronu, kas jau kontrolē katru stūrīti. Pokrovska mirst mokās.

Šā gada februārī TV3 vēstīja, ka "pilsēta ir elle uz zemes virsmas".

 

Pasaulē

Tauraģes apriņķa policija uzsākusi izmeklēšanu par pazudušu 12 gadus vecu zēnu - viņš nedzīvo deklarētajā dzīvesvietā un vairāk nekā 5 gadus nav apmeklējis mācību iestādi, ziņo “LRT.lt”

Svarīgākais