Kādam Kanādas vīrietim piespriests gandrīz divu gadu cietumsods par sera Vinstona Čērčila slavenās fotogrāfijas, kas pazīstama kā "Rūcošais lauva", zādzību, vēsta BBC.
Džefrijs Vuds atzina savu vainu oriģinālās fotogrāfijas zādzībā no Otavas viesnīcas “Château Laurier” laikā no 2021. gada Ziemassvētkiem līdz 2022. gada janvāra sākumam. Viņš atzina arī viltošanu.
Uz Lielbritānijas piecu mārciņu banknotes ir attēlota Lielbritānijas kara laika premjerministra fotogrāfija, ko 1941. gadā uzņēma Jusufs Karšs. Otavas policija paziņoja, ka tā pagājušajā gadā tika atrasta Dženovā Itālijā, privāta pircēja īpašumā, kurš nezināja, ka tā ir zagta.
Attēlā redzams Čērčils, kuram tobrīd bija 67 gadi, neilgi pēc tam, kad viņš uzstājās ar runu Kanādas parlamentā.
Tikai 2022. gada augustā viesnīcas darbinieks saprata, ka oriģinālā fotogrāfija ir aizstāta ar viltojumu.
Saskaņā ar Kanādas plašsaziņas līdzekļu sniegto informāciju, Vuds paņēmis fotogrāfiju, lai atrastu naudu savam brālim, kurš cieta no garīgās veselības problēmām.
Sprieduma pasludināšanas laikā tiesnesis Roberts Vadens sacīja: "Tas ir nacionālā lepnuma jautājums, ka Kanādas fotogrāfa uzņemts portrets ir ieguvis tādu slavu."
"Mūsu sabiedrībā pastāv uzticības elements, kas ļauj izstādīt šādus īpašumus, lai visi Kanādas iedzīvotāji tos varētu baudīt. Šādu īpašumu zagšana, bojāšana un nelikumīga tirdzniecība ir šīs uzticības pārkāpšana," viņš piebilda.
Vudam tika piespriests divu gadu cietumsods, tomēr viņš sodu izcietīs provinces iestādē, nevis federālajā cietumā.
Vuda advokāts sacīja, ka sods ir "nevajadzīgi bargs", it īpaši ņemot vērā, ka viņš likumu pārkāpa pirmo reizi.
This photo of Winston Churchill, known as "The Roaring Lion", was taken in Ottawa in the Speaker's chamber in the Canadian Parliament on December 30th, 1941 minutes after he addressed Parliament. It was taken by Canadian-Armenian photographer, Yousuf Karsh - who arrived in Canada… pic.twitter.com/F1ikFmIJUp
— Morgan Cameron Ross (@Morgan_C_Ross) July 7, 2024