350 000 Venecuēlas pilsoņiem draud izraidīšana no ASV

© unsplash.com

ASV Augstākā tiesa pirmdien atļāva prezidenta Donalda Trampa administrācijai atcelt juridisko aizsardzību, kas bija pasargājusi 350 000 Venecuēlas pilsoņu no potenciālas deportācijas.

Tiesa apmierināja iekšzemes drošības ministres Kristi Noemas pieprasījumu atcelt pagaidu aizsardzības statusu (TPS) venecuēliešiem, kamēr zemākas instances tiesā turpinās apelācija.

Federāls likums ļauj piešķirt TPS ārvalstu pilsoņiem, kas nevar droši atgriezties dzimtenē kara, dabas katastrofu vai citu "ārkārtēju" apstākļu dēļ.

Iepriekšējais ASV prezidents Džo Baidens piešķīra TPS Venecuēlas pilsoņiem uz 18 mēnešiem dažas dienas pirms Trampa atgriešanās Baltajā namā janvārī, kā iemeslu minot krīzes Venecuēlā Nikolasa Maduro diktatūras laikā.

Federāls tiesnesis Kalifornijas štatā martā uz laiku apturēja Trampa administrācijas plānu izbeigt TPS Venecuēlas pilsoņiem. Tiesnesis Edvards Čens sacīja, ka šis plāns "atgādina rasismu" un aplami raksturo Venecuēlas pilsoņus kā noziedzniekus.

Reaģējot uz Augstākās tiesas lēmumu, Amerikas venecuēliešu aktīviste Adelisa Ferro kritizēja "ksenofobisko, diskriminējošo, rasistisko uzbrukumu, kas vairāk nekā gadu koordinēts pret kopienu, kuras vienīgais grēks ir bēgšana no kriminālas diktatūras".

Tramps prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā solīja deportēt miljoniem nelegālo imigrantu. Viņš pagājušonedēļ kritizēja Augstāko tiesu par tās lēmumu bloķēt viņa mēģinājumu atsākt Venecuēlas bandas "Tren de Aragua" locekļu deportācijas uz 1798.gadā pieņemta karalaika likuma pamata.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais