Nīderlande nosaukusi draudus NATO, kas ir vēl lielāki nekā Krievija

© unsplash.com

Ja Krievija saglabās savu politisko kāri pēc kara un militārās ražošanas tempu, tad pēc kara beigām Ukrainā tā varētu būt gatava jaunam militāram konfliktam gada laikā, to intervijā laikrakstam "Politico" paziņoja Nīderlandes militārās izlūkošanas vadītājs viceadmirālis Pīters Rīzinks.

Pēc viņa teiktā, Maskava pastiprina hibrīduzbrukumus pret Nīderlandi un tās Eiropas sabiedrotajiem, kā arī pastāvīgi palielina savu militāro potenciālu potenciāla jauna konflikta gadījumā.

Maskava ar sabiedroto palīdzību saražo daudz vairāk artilērijas, nekā nepieciešams kara vešanai pret Ukrainu, kā arī pārvieto jaunas artilērijas vienības uz NATO robežām, tostarp Baltijas valstīm un Somiju.

"Nīderlande, tāpat kā pārējā NATO, atrodas paaugstinātas trauksmes fāzē, lai pārliecinātos, ka esam gatavi, ja tas notiks."

Nīderlande ziņo, ka pagājušā gada jūnijā krievi mēģināja traucēt Eiropas Parlamenta vēlēšanas, veicot kiberuzbrukumus tīmekļa vietnēm, kas saistītas ar Nīderlandes politiskajām partijām un sabiedriskā transporta sistēmām.

"Mums ir informācija par Krievijas iejaukšanos dažādās vēlēšanās, un ne tikai ar dezinformācijas starpniecību. Tas attiecas uz vairākām valstīm, un tās galvenokārt ir valstis, kas iepriekš atradās Krievijas ietekmē," skaidroja izlūkdienesta vadītājs.

Vienlaikus viņš uzskata, ka draudi no Ķīnas Tautas Republikas varētu būt vēl nopietnāki - pagājušajā gadā Ķīnas kibergrupa “Salt Typhoon” vismaz gadu veltīja iebrukšanai lielākajos ASV telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējos. Saskaņā ar Rīzinka teikto, Pekina kopumā ir vērsta uz aptuveni 10 Eiropas valstīm.

"Ķīnai ir ļoti sarežģīta, organizēta kibersistēma. Un mēs nespējam pilnībā izprast, ko viņi spēj izdarīt. Es teiktu, ka tā ir draudīgāka nekā Krievija," viņš atzīmēja.

Nīderlande ir noraizējusies arī par Donalda Trampa administrācijas nostāju. “Tas ir labs ieskats spogulī Eiropai un lomai, kas mums pašiem jāspēlē," uzsvēra Rīzinks.

Viņš norādīja, ka sadarbība starp Eiropas un Amerikas izlūkdienestiem joprojām ir spēcīga un abpusēji izdevīga, taču tās nevar ignorēt pašreizējo situāciju, tāpēc tām, iespējams, būs jāpārvērtē sava izlūkošanas informācijas apmaiņa.

Svarīgākais