Masveida Sibīrijas mēra uzliesmojums nacionālajā parkā nogalina desmitiem nīlzirgu

© Unsplash

Saslimšana ar Sibīrijas mēri ir nogalinājusi aptuveni 50 nīlzirgu Virungā, Āfrikas vecākajā nacionālajā parkā, kas atrodas Kongo Demokrātiskās Republikas (KDR) nemierīgajos austrumos, vēsta “Science Alert”.

To izraisa sporas veidojoša baktērija Bacillus anthracis, kas gadu desmitiem izdzīvo augsnē, piemēram, kur aprakti citi no Sibīrijas mēra mirušie dzīvnieki. Vīrus ir pārnēsājams cilvēkiem un var būt letāls.

Beigtie nīlzirgi tika atrasti peldam upē uz dienvidiem no Edvarda ezera, kas atdala KDR no Ugandas, sacīja parka direktors Emanuels de Merode.

Kongo Dabas aizsardzības institūta (ICCN) vietējais birojs Ziemeļkivu provincē, kur nīlzirgi tika atrasti peldam, ieteica veikt piesardzības pasākumus, tostarp izvairīties no medījuma gaļas ēšanas.

"Lai gan šī slimība galvenokārt skar savvaļas dzīvniekus, tā rada iespējamu pārnešanas risku cilvēkiem, kā arī mājdzīvniekiem," sacīja iestāde, kas pārvalda nacionālos parkus KDR.

Virungas parks tika dibināts 1925. gadā un ir slavens ar savvaļas dzīvniekiem, īpaši kalnu gorillām, un lieliskām ainavām.

Tas vienlaikus atrodas arī to konfliktu centrā, kas pēdējos 30 gadus plosījuši KDR austrumu daļu.

Nīlzirgi un citi zīdītāji Virungā un citos Āfrikas dabas rezervātos jau vairākas reizes ir kļuvuši par Sibīrijas mēra upuriem.

Svarīgākais