Pieminot trešo gadskārtu kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma valstī, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien atzinīgi novērtēja ukraiņu pretošanās spēju un varonību.
Zelenskis runāja par "trīs pretošanās gadiem. Trīs pateicības gadiem. Trīs ukraiņu absolūtas varonības gadiem". Viņš pateicās visiem, kas aizstāv un atbalsta Ukrainas cīņu pret agresoru.
Ukrainas prezidents informēja, ka Kijivā pirmdien ierodas 13 Eiropas un Kanādas līderi un vēl 24 līderi pievienosies īpašā sanāksmē tiešsaistē.
Viņš pauda cerību, ka tā kļūs par "pagrieziena punktu", un aicināja Kijivas atbalstītājus sniegt drošības garantijas pret to, ka Krievija jebkādu pamieru varētu izmantot, lai pārbruņotos un sagatavotos jaunam uzbrukumam.
Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena, ierodoties Kijivā ar vilcienu, pirmdien sacīja, ka "šodien esam Kijivā, jo Ukraina ir Eiropa. Šajā cīņā par izdzīvošanu uz spēles ir likts ne tikai Ukrainas liktenis. Tas ir Eiropas liktenis".
Eiropadomes priekšsēdētājs Antoniu Košta, acīmredzami pārmetot ASV prezidentam Donaldam Trampam Kijivas nepieaicināšanu sarunās par kara izbeigšanu, raksta "X": "Ukrainā, par Ukrainu, ar Ukrainu".
Pēdējās nedēļās Eiropā satraukumu radījuši Trampa izteikumi, apšaubot Zelenska leģitimitāti Ukrainas prezidenta amatā, faktiski vainojot Ukrainu kara izraisīšanā, kā arī rīkojot sarunas ar Krieviju bez Ukrainas un Eiropas iesaistes.
Zelenskis svētdien pauda gatavību atkāpties no amata, ja tas nodrošinātu Ukrainas uzņemšanu NATO.
Savukārt Maskava uzstāj, ka nepieņems Ukrainas dalību NATO, kā arī neatteiksies no okupētajām teritorijām Ukrainas austrumos un dienvidos.
Pirmdien Baltajā namā paredzēta Trampa un Francijas prezidenta Emauela Makrona tikšanās. Makrons teicis, ka viņa galvenais vēstījums Trampam būs, ka "Putina priekšā nedrīkst būt vājš".