Starp Krieviju un Lielbritāniju jau šobrīd notiek slepens zemūdens karš

© unsplash.com

Krievijas spiegu kuģa “Yantar” neatlaidīgā darbība pie Lielbritānijas krastiem liecina, ka Krievija aktīvi gatavojas pilna mēroga karam pret rietumvalstīm, raksta “The Telegraph”.

Pēdējā laikā britu flote jau divas reizes ir padzinusi kuģi "Yantar" no Lielbritānijas krastiem. Pagājušajā nedēļā karakuģi “Somerset” un “Tyne” bija spiesti demonstrēt britu flotes varenību kāda Krievijas spiegu kuģa komandai.

Lai gan krievi pasludinājuši “Yantar” par pētniecības kuģi, kas pēta okeāna straumes, Rietumu militārpersonas uzskata, ka tā patiesais mērķis ir cits. Tajā atrodas divi zemūdens kuģi, kas var ienirt līdz pat 6000 metru dziļumam, ļaujot komandai kartēt, uzraudzīt un, iespējams, bojāt zemūdens kabeļus, kas pārraida datus visā pasaulē.

Lai gan pagājušajā nedēļā sakari ar “Yantar” šķita ārēji mierīgi, analītiķi un bijušie Karaliskās flotes virsnieki laikrakstam “The Telegraph” sacīja, ka Lielbritānija, visticamāk, jau atrodas tiešā konfliktā ar Krievijas "tumšo floti", kas atrodas dziļi zem ūdens un arī ārpus tā.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas publiskotajos attēlos līdzās Krievijas “Yantar” redzams britu jūras spēku atbalsta kuģis “Proteus”.

"Es domāju, ka “Yantar” šobrīd pietrūks kāda aprīkojuma," sacīja Toms Šārps, bijušais Karaliskās flotes zemūdenes dalībnieks.

Doktors Sidhārts Kaušals no domnīcas “Royal United Services Institute” teica, ka viņš būtu pārsteigts, ja Krievijas un Rietumu militārpersonas necenstos apsteigt viena otru šajā jomā pašreizējos apstākļos.

Kā atzīmē “The Telegraph”, “Yantar” jau aptuveni 10 gadus aktīvi kartējis zemūdens kabeļu atrašanās vietu Atlantijas okeānā - no Kubas līdz Norvēģijai. Sliktākajā gadījumā, iespējams, “Yantar” jau ir mīnējis šos kabeļus, lai kara gadījumā tos uzspridzinātu, uzskata Šārps.

Apvienotās Karalistes Apvienotās nacionālās drošības stratēģijas komitejas priekšsēdētājs Mets Vesterns laikrakstam “The Telegraph” sacīja, ka šāda uzbrukuma sekas būs "smagas" un skars "sakarus, būtiskus pakalpojumus, kas balstās uz internetu, finanšu sektoru, maksājumu sistēmām, piegādes ķēdēm un tā tālāk".

Svarīgākais