"DeepSeek" piedzīvojis plašu kiberuzbrukumu

© depositphotos.com

Ķīnas jaunuzņēmums "DeepSeek", kas pārsteidzis tehnoloģiju pasauli ar spējīgu, bet zemu izmaksu mākslīgā intelekta modeli, pirmdien piedzīvojis plašu kiberuzbrukumu, paziņojis uzņēmums.

Sarunbots, kuru izstrādājis jaunuzņēmums "DeepSeek" Ķīnas pilsētā Handžovā, ir parādījis spēju neatpalikt no ASV izstrādnēm, bet par daudz zemāku cenu. Tā parādīšanās potenciāli var apdraudēt ASV dominanci šajā strauji augošajā nozarē.

"DeepSeek" paziņoja, ka cietis no "liela mēroga ļaunprātīgiem uzbrukumiem".

Jaunuzņēmums pagājušajā mēnesī laida klajā jaunu mākslīgā intelekta modeli, kas kļuva plašāk pieejams šī gada sākumā, kad parādījās "Apple" un "Google" lietotņu veikalos.

Līdz pirmdienai "DeepSeek mākslīgā intelekta asistents bija kļuvis par visvairāk lejupielādēto bezmaksas lietotni "Apple iPhone" veikalā. Šis popularitātes lēciens veicinājis debates par ASV un Ķīnas konkurenci mākslīgā intelekta tehnoloģiju izstrādē.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais