Ukraina veikusi lielāko bezpilota lidaparātu triecienu Krievijas teritorijai kopš kara sākuma, iznīcinot vairākus stratēģiski svarīgus objektus, raksta “dialog.ua”.
Ukraina, izmantojot modernās tehnoloģijas, turpina dot graujošus triecienus Krievijas teritorijā. Otrdienas vakarā Ukrainas bruņotie spēki dažādos Krievijas reģionos palaida vairāk nekā 200 bezpilota lidaparātus - tas bija lielākais bezpilota lidaparātu uzbrukums kopš kara sākuma.
Uzbrukumu laikā tika bojāti trīs galvenie energoobjekti Saratovas apgabalā un Tatarstānā. Saratovas naftas pārstrādes rūpnīcā un “Kristall” naftas bāzē izcēlās ugunsgrēki, kurus izdevās ierobežot tikai pēc vairākām stundām. Tatarstānā bojāta gāzes tvertne un daļa no uzņēmuma “Gazprom” sašķidrinātās gāzes infrastruktūras.
Saskaņā ar avotiem, uzbrukumi veikti 12 reģioniem, tostarp Belgorodas, Orjolas, Tulas un Rostovas apgabaliem.
Daži bezpilota lidaparāti tika novirzīti uz Kazaņas gaisa kuģu rūpnīcas objektiem un naftas sūkņu staciju Almetjevskā.
Ukraina aktīvi uzlabo savus bezpilota lidaparātus. Tiek izmantoti modeļi PD-2, Beaver, Lyuty, UJ-22, kā arī amerikāņu raķetes ATACMS. Pēdējā gada laikā bezpilota lidaparātu uzbrukumu intensitāte ir pieaugusi eksponenciāli, salīdzinājumam - 2024. gada janvārī Ukraina palaida 109 bezpilota lidaparātus, savukārt tikai vienā naktī - 2025. gada 14. janvārī - to skaits pārsniedza 200.
Krievijas Aizsardzības ministrija ziņoja par 180 bezpilota lidaparātu un sešu ATACMS raķešu “notriekšanu”, taču dati par būtiskiem infrastruktūras objektu bojājumiem liecina par pretējo. Ņižņekamskas, Kazaņas, Penzas, Uļjanovskas, Tambovas un Saratovas lidostu darbības pagaidu ierobežojumu ieviešana tikai apliecina, ka Krievijas pretgaisa aizsardzības sistēma nespēj tikt galā ar jauniem izaicinājumiem, un uzbrukums demonstrē jaunu Ukrainas militārās stratēģijas līmeni, kura mērķis ir vājināt Krievijas loģistikas un enerģētikas spējas.
Kā atzīmē analītiķi, Maskavas sāktais karš pāraug nāvējošu triecienu lavīnā pret pašu Krieviju. Ukraina izmanto arvien jaudīgākus un sarežģītākus bezpilota lidaparātus, pārvēršot konfliktu par progresīvu ieroču un taktikas demonstrējumu.