48 stundu laikā Izraēla veikusi 250 uzlidojumus Sīrijas teritorijā

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Kopš Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdības krišanas Izraēla Sīrijā plašā gaisa triecienu kampaņā iznīcinājusi svarīgākos militāros objektus, otrdien pavēstīja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu monitoringa organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR)

Pēdējo 48 stundu laikā Izraēla veikusi aptuveni 250 uzlidojumus Sīrijas teritorijā, lai iznīcinātu līdzšinējā režīma militāro potenciālu, norādīja SOHR.

"Izraēla iznīcināja svarīgākos militāros objektus Sīrijā, arī Sīrijas lidostas un to noliktavas, lidmašīnu eskadriļas, radarus, militārās signalizācijas stacijas un daudzas ieroču un munīcijas noliktavas dažādās vietās lielākajā daļā Sīrijas provinču," teikts SOHR paziņojumā.

Latākijas ostas pilsētas tuvumā Izraēla veica triecienu pretgaisa aizsardzības objektam un sabojāja Sīrijas jūras spēku kuģus, kā arī militārās noliktavas.

Galvaspilsētā Damaskā un tās apkaimē triecieni tika vērsti pret militārām iekārtām, pētniecības centriem un elektroniskās karadarbības pārvaldi.

Otrdienas agrā rītā dažas stundas pēc uzlidojumiem, par kuriem ziņoja SOHR, AFP žurnālisti Damaskā dzirdēja skaļus sprādzienus.

Izraēla pēc Asada krišanas nosūtīja karaspēku uz buferzonu uz austrumiem no Izraēlas anektētajām Golānas augstienēm.

Izraēlas ārlietu ministrs Gideons Sārs to raksturoja kā ierobežotu un pagaidu soli drošības apsvērumu dēļ.

Pasaulē

Īlons Masks atkal ir pievērsis uzmanību Amerikas ekonomikas stāvoklim — un viņš to izdarīja sev raksturīgajā veidā, izmantojot sociālo tīklu X. Iemesls tam bija ieraksts no Wall Street Mav konta, kurā teikts, ka ceturtā daļa no visiem nodokļu ieņēmumiem Amerikas Savienotajās Valstīs tiek novirzīta valsts parāda procentu maksājumiem. Pats parāds, saskaņā ar jaunākajiem datiem, jau ir sasniedzis 37 triljonus dolāru, savukārt gada budžeta ieņēmumi ir aptuveni pieci triljoni dolāru.

Svarīgākais