Belgradā atrasts slavena krievu šefpavāra līķis

© Pixabay

Belgradā atrasts miris slavens Krievijas šefpavārs un restorāna īpašnieks Aleksejs Zimins, vēsta “Radio Free Europe”. Šefpavārs bija atklāts diktatora Vladimira Putina kritiķis, kurš vadīja restorānu Londonas centrā.

Belgradas Augstākā prokuratūra pavēstīja radiostacijai, ka policija to informējusi par 53 gadus vecā Zimina nāvi. "Ir nozīmēta autopsija un toksikoloģijas ziņojums, lai noskaidrotu nāves cēloni," paziņoja prokuratūra.

Avoti prokuratūrā stāsta, ka 1971. gadā dzimušā ārvalstu pilsoņa līķis, kādā dzīvoklī Belgradas centrālās daļas Vrakaras pašvaldībā, tika atrasts 12. novembra vakarā, bez redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm.

Savā pēdējā ierakstā vietnē “Instagram” 4. novembrī Zimins paziņoja, ka 7. novembrī gatavos īpašas vakariņas Belgradas klubā un prezentēs savu nesen izdoto grāmatu “Anglomānija”, kas ir personisks ieskats Lielbritānijas kultūras vēsturē.

Zimins vadīja kulinārijas šovu Krievijas televīzijas kanālā NTV, kas tika pārtraukts pēc tam, kad viņš sociālajos medijos atklāti publicēja pret karu vērstus paziņojumus.

Nebūs jaunas epizodes sakarā ar vadītāja pretkara nostāju. Vai es to nožēloju? Nē, es nožēloju, ka mēs nonācām karā. Es nepiedalos karā, karš piedalās manī," viņš toreiz rakstīja "Instagram".

Londonā Zimins vadīja krievu restorānu “Zima” un izdeva žurnālu ar tādu pašu nosaukumu. Restorāns vietnē “Instagram” apstiprināja Zimina nāvi.

"Mums Aleksejs bija ne tikai kolēģis, viņš bija mūsu draugs, tuvs cilvēks, ar kuru mums paveicās pārdzīvot daudz - gan labu, gan laipnu, gan skumju," teikts restorānā.

Viņš Maskavā bija izveidojis vairākus restorānus un bija gastronomijas žurnāla “Afisha” galvenā redaktora vietnieks un “Afisha Food” galvenais redaktors. Viņš rakstīja arī krievu izdevumiem “Komersant” un “Vedomosti”.

Pasaulē

Līdz janvāra vidum Kurskas apgabalā Krievijas un Ukrainas kaujās kritis aptuveni 1000 Ziemeļkorejas karavīru, bet kopējais kritušo un ievainoto ziemeļkorejiešu skaits ir aptuveni 4000, britu raidsabiedrībai BBC apliecināja Rietumu amatpersonas, kas lūdza saglabāt anonimitāti.

Svarīgākais