Krievijā aizliedz propagandēt dzīvesveidu bez bērniem

© Pixabay

Krievijas parlamenta deputāti otrdien trešajā un pēdējā lasījumā atbalstījuši likumprojektu, kas aizliedz propagandēt dzīvesveidu bez bērniem.

Likumprojekts ir kārtējais Krievijas pasākums pret tā dēvētajām Rietumu liberālajām idejām.

Saskaroties ar sabiedrības novecošanos un zemu dzimstības līmeni, Maskava cenšas novērst demogrāfisko lejupslīdi, kas apdraud tās ekonomisko nākotni. Demogrāfisko krīzi vēl vairāk saasinājis Krievijas iebrukums Ukrainā.

Krievijas parlamenta apakšpalātā Valsts domē likumdevēji vienbalsīgi apstiprināja likumprojektu, kas aizliedz propagandēt "atteikšanos no bērnu radīšanas". Likumprojekts attiecas uz publiskiem materiāliem gan tiešsaistē, gan medijos, reklāmās un filmās. Par pārkāpumiem paredzēts sods līdz 400 000 rubļu (3755 eiro) fiziskām personām un līdz pieciem miljoniem rubļu uzņēmumiem. Likumprojektā ietverts arī noteikums par ārvalstnieku izraidīšanu.

Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins sacīja, ka likumprojekta mērķis ir "aizsargāt pilsoņus, galvenokārt jauno paaudzi, no mediju telpā izplatītās informācijas, kas negatīvi ietekmē personības attīstību.

Tas tiek darīts, "lai jaunās mūsu pilsoņu paaudzes augtu orientētas uz tradicionālām ģimenes vērtībām", norādīja politiķis.

Likumprojekts stāsies spēkā pēc parlamenta augšpalātas un Krievijas diktatora Vladimira Putina apstiprinājuma.

Likumprojekts grozīs spēkā esošo likumu, kas jau aizliedz jebkādu informāciju, kas propagandē LGBTQ attiecības vai dzimuma maiņu.

Valsts dome trešajā lasījumā pieņēma arī likumprojektu, kas aizliedz ārvalstniekiem no valstīm, kurās ir atļauta dzimuma maiņa, adoptēt bērnus no Krievijas.

Kopš 1993.gada ārzemnieki no Krievijas ir adoptējuši 102 403 bērnus, sacīja Volodins, brīdinot, ka "Rietumu politika attiecībā uz bērniem ir destruktīva".

Pasaulē

Pērnā gada izskaņā no Starptautiskās kosmosa stacijas Zemes orbītā tika izvietoti pieci tā saucamie “CubeSat” miniatūrie satelīti. To vidū bija arī koka satelīts “LignoSat” no JAXA (Japānas Aviācijas un kosmosa izpētes aģentūras), kas pēta koksnes izmantošanu kosmosā, vēsta portāls "phys.org".