Atklāj, kādus "skeletus skapī" glabā Anglijas karaliene Kamilla

© Scanpix

Mūsdienās Lielbritānijas karaļa Čārlza III sievai Kamillai ir nevainojama reputācija, un viņu sabiedrība mīl, iespējams, pat vairāk nekā pats monarhs. Tomēr tā ir bijis ne vienmēr - Kamilla jau sen tiek dēvēta par Lielbritānijas nīstāko sievieti. Kāpēc tā? Raksta “postimees.ee”.

Čārlza un Kamillas attiecības aizsākās pagājušā gadsimta 70. gados, ilgi pirms Čārlza iepazīšanās ar Diānu Spenseri. Jau toreiz viņš zināja, ka Kamilla ir tā sieviete, kuru viņš gribēja redzēt sev blakus. Tomēr vairāku iemeslu dēļ viņa tika uzskatīta par nepiemērotu topošajam karalim. Kādi skeleti slēpjas Kamillas skapī?

Kamillu un Čārlzu iepazīstināja kopīgs draugs, un Kamilla drīz vien Čārlzam pastāstīja, ka viņas vecvecmāmiņa Alise Keppela ir Velsas prinča Edvarda (topošā karaļa Edvarda VII, karalienes Elizabetes II vecvectēva) mīļākā.

Alise Keppela apprecējās 23 gadu vecumā ar britu virsnieku Džordžu Keppelu, septītā grāfa Albemarle dēlu. Šī laulība viņai deva titulu un augstu stāvokli sabiedrībā, taču viņas vīrs, tāpat kā daudzi tā laika aristokrāti, nevarēja nodrošināt ģimeni finansiāli. Tāpēc Džordžs neiebilda, ka viņa skaistā sieva kļuva populāra bagāto vīriešu vidū. Kad Alisei bija 29 gadi, viņa satika 56 gadus veco Edvardu un drīz kļuva par viņa mīļāko. Viņu attiecības turpinājās pat pēc Edvarda kāpšanas tronī un beidzās tikai ar monarha nāvi.

Kad karaliene Elizabete II, kura labi zināja sava vecvecvectēva pagātni, uzzināja par dēla attiecībām ar Kamillu, viņa to neuztvēra nopietni. Viņa Kamillu uzskatīja tikai par Čārlza izklaidi un īslaicīgu aizraušanos, nevis par nopietnu kandidāti uz sievas lomu.

Patiesībā Kamilla un Diāna Spensere kādu laiku pat draudzējās, tomēr, kad Diāna uzzināja par Kamillas jūtām pret Čārlzu, viņu attiecības nekavējoties beidzās. Arhīvā ir vairākas retas abu sieviešu fotogrāfijas, taču tās kalpo tikai kā atgādinājums par laikiem, kad abas Londonā pārvietojās vienās sociālajās aprindās.

Kad pils ieteica Čārlzam apprecēties ar Diānu Spenseri, pat Kamilla atbalstīja šo lēmumu, saprotot, ka viņai un Čārlzam tik un tā nav lemts būt kopā. 1981. gadā Čārlzs apprecējās ar Diānu, un viņu laulības pirmos piecus gadus viņš bija priekšzīmīgs ģimenes tēvs. Tomēr drīz kļuva skaidrs, ka laulātie ir pārāk atšķirīgi, un Čārlzs bija nelaimīgs šajā laulībā. Līdz tam laikam arī Kamillai bija problēmas ģimenē - vīrs viņu krāpa - un bijušie mīļākie kļuva par slepeniem mīļotājiem. Diāna par to ātri uzzināja, un visas laulības laikā viņu vajāja šis mīlas trīsstūris, kurā viņa tika ierauta pret savu gribu. 1995. gadā intervijā Diāna izteica savus slavenos vārdus: "Mūsu laulībā bijām trīs, tāpēc tā bija nedaudz pārpildīta."

Šaurās aprindās zināms, ka Kamilla nekad nav bijusi pazīstama ar savu kārtības mīlestību - nekārtība viņas mājā bija izplatītas. Apbrīnojami, kā pedantiskajam Čārlzam varēja patikt šāda sieviete. Tomēr viņiem bija kas kopīgs - abi mīlēja lauku dzīvi.

Kamilla bija šķīrusies no sava vīra Endrjū Pārkera-Boulza ilgi pirms šķiršanās bija oficiāla un dzīvoja viena savā mājā, kuru iegādājās 1996. gadā. Tas bija viņas personīgais patvērums. Pirmkārt, māja atradās netālu no vietas, kur Čārlzam ļoti patika atrasties. Otrkārt, viņa varēja tur pastaigāties ar suņiem un aicināt ciemos savus mazbērnus.

Viens no Kamillas tuvajiem draugiem, ar kuru viņa savulaik īrēja dzīvokli Londonā, stāstīja, ka Kamilla, pārnākot mājās, var vienkārši nomest drēbes uz grīdas. Tomēr, iespējams, gadu gaitā Čārlzam izdevās atradināt viņu no šī ieraduma.

Mūsdienās Kamillu visi pazīst kā karaliskās ģimenes locekli, kas savus pienākumus veic nevainojami un ar pienākuma apziņu. Taču daži cilvēki zina, ka Kamilla savulaik tika atlaista no sava pirmā darba.

16 gadu vecumā viņa devās mācīties uz “Mon Fertile” skolu Šveicē. Pēc kursu beigšanas Šveicē viņa nolēma turpināt studijas Francijā un sešus mēnešus studēja franču valodu un literatūru Londonas Universitātes institūtā Parīzē. Atgriežoties Londonā, Kamilla strādāja par sekretāri dažādos Vestendas uzņēmumos, bet pēc tam ieņēma administratores amatu prestižajā uzņēmumā “Sibyl Colefax & John Fowler” Meifērā.

Neskatoties uz to, ka Kamilla savus pienākumus veica teicami, viņa tika atlaista par kavēšanos, kuras iemesls bija vienkāršs - iepriekšējā vakarā viņa ilgu laiku bija izklaidējusies kādā jautrā ballītē.

Pasaulē

Krievija sevi ir ilgstoši pasniegusi kā globālu lielvaru, kas uzvar karos un atbalsta savus sabiedrotos, līdz ar to Bašara al Asada režīma krišana Sīrijā šo Krievijas imidžu Tuvajos Austrumos ir pamatīgi iedragājusi, intervijā aģentūrai LETA izteicās Izraēlas pulkvežleitnants, Krievijas informācijas operāciju un Krievijas Tuvo Austrumu politikas eksperts Daniels Rakovs.

Svarīgākais