Pirmo reizi kara laikā viena kalendārā mēneša posmā Ukraina apsteigusi Krieviju tāldarbības bezpilota lidaparātu triecienu skaita ziņā, ziņo “Forbes”.
Pirmo reizi kara laikā Ukraina veikusi vairāk tālas darbības bezpilota lidaparātu triecienu nekā Krievija, ziņo žurnāla “Forbes” amerikāņu izdevums. Saskaņā ar publicētajiem datiem, jūlijā Krievija uzbruka Ukrainai ar 426 “Shahed” tipa bezpilota lidaparātiem. Tajā pašā laika posmā Ukraina uzsāka atbildes triecienu ar vairāk nekā 520 bezpilota lidaparātiem.
Krievija ir mazāk efektīva bezpilota lidaparātu notriekšanā - Ukrainas triecieni rada lielākus ekonomiskos zaudējumus naftas pārstrādes rūpnīcām, naftas krātuvēm un citiem mērķiem.
Iespējams, Ukraina varētu iegūt priekšrocības stratēģiskajā liela attāluma bezpilota lidaparātu karā, uzsver žurnālisti.
Krievija kara pirmajos mēnešos izlietoja lielāko daļu tāla darbības rādiusa ballistisko un spārnoto raķešu krājumu, un, lai gan to ražošana kopš 2022. gada ir palielinājusies, šķiet, ka Maskava palaiž raķetes aptuveni tādā pašā ātrumā, kā tās tiek ražotas, - tikai apmēram 120 mēnesī.
Lai gan raķetes ir svarīgas to iznīcinošā spēka dēļ, liela daļa Krievijas tāla darbības rādiusa trieciena spēka tagad notiek bezpilota lidaparātu veidā. Krievijas galvenais ierocis ir Irānā izstrādātais “Shahed” sērija, kas Krievijā pazīstams ar nosaukumu “Geranium”. To ir viegli izgatavot un tas maksā tikai 20 000 USD, salīdzinot ar 1 miljonu USD vai vairāk par raķeti.
Krievija parasti palaiž līdz 30 šādām raķetēm vienlaikus, no kurām, kā apgalvo Ukraina, parasti tiek notriekti 90 vai pat 100%.