Lācis uzbrucis un nogalinājis 19 gadus vecu sievieti

© Depositphotos

Rumānijas Karpatu kalnos lācis uzbrucis un nogalinājis 19 gadus vecu sievieti, trešdien vēsta ziņu aģentūra "Mediafax".

Jaunā sieviete otrdienas vakarā bija devusies pastaigā pa kalniem, kad viņai uzbruka lācis un aizvilka prom. Policija un glābēji atrada viņas mirstīgās atliekas pēc nepilnas stundas.

Policisti lāci, kurš mēģināja uzbrukt arī glābējiem, nošāva.

Rumānijas Karapatos dzīvo aptuveni 8000 brūno lāču, liecina valdības aplēses. Rumānijā mīt otra lielākā lāču populācija Eiropā aiz Krievijas.

Pilsētām plešoties plašumā un cilvēkiem arvien vairāk pietuvojoties lāču apdzīvotajām teritorijām, sadursmes ar šiem dzīvniekiem notiek arvien biežāk. Meklējot pārtiku, lāči ir vairākkārt uzbrukuši kalnos kāpējiem, ielauzušies fermās un izdemolējuši atkritumu tvertnes pilsētās.

Reaģējot uz nule kā notikušo traģēdiju, Rumānijas vides ministrs aicinājis palielināt lāču medību kvotas. Varasiestādes Rumānijā arī mēģinājušas pārvietot agresīvos lāčus uz citiem apgabaliem. Taču šī metode nedarbojas un tikai pārceļ problēmu no viena apgabala uz citu, norādīja ministrs.

Pasaulē

Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis komentēja Krievijas raķešu uzbrukumu Ohmadet bērnu klīnikai Kijevā. Pēc viņa teiktā, tādā veidā agresorvalsts Krievija "sūtīja signālu visai pasaulei" NATO samita priekšvakarā Vašingtonā, kas sākās 9.jūlijā.

Svarīgākais