ASV izjauc Krievijas valdības atbalstītu dezinformācijas kampaņu, kas balstījās uz mākslīgo intelektu

© Pixabay

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) tiesībsargājošās iestādes ir apturējušas Krievijas dezinformācijas kampaņu, ko atbalstīja Kremlis un kuru vadīja valsts kontrolētie mediji, otrdien paziņoja ASV Tieslietu ministrija (DOJ).

Paziņojumā minēts, ka "botu fermas" tīkls, kurā ir gandrīz 1000 kontu sociālajā mikroblogošanas vietnē „X”, izmantoja mākslīgo intelektu (MI), lai izplatītu Krievijas valdībai labvēlīgu dezinformāciju.

"Šodienas darbības ir pirmais pasākums, lai izjauktu Krievijas sponsorētu un "Ģeneratīvā MI" uzlabotu sociālo mediju botu fermu," teikts FIB direktora Kristofera Vreja paziņojumā. "Krievija plānoja to izmantot, lai, izplatot MI radītu dezinformāciju, grautu mūsu partnerus Ukrainā un ietekmētu Krievijas valdībai labvēlīgus ģeopolitiskos stāstus."

Tīklu organizēja kāda krievu persona, kas iepriekš strādāja par galveno redaktoru Krievijas valsts kontrolētajā medija RT, kam ir ievērojama klātbūtne ASV, paziņoja Tieslietu ministrija.

"Vismaz kopš 2022. gada RT vadība ir centusies izstrādāt alternatīvus līdzekļus informācijas izplatīšanai ārpus standarta televīzijas ziņu pārraidēm," teikts paziņojumā. Piekļuve tīklam bija arī Krievijas izlūkdienestam.

Viltus konti tīklā uzdevās par amerikāņiem un publicēja Krievijas politiskajiem mērķiem labvēlīgus paziņojumus.

Kiberdrošības speciālisti iesaka sociālo mediju platformām uzraudzīt robotu tīklus un būt modriem pret ārvalstu izlūkošanas operāciju klātbūtni.

Pasaulē

Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis komentēja Krievijas raķešu uzbrukumu Ohmadet bērnu klīnikai Kijevā. Pēc viņa teiktā, tādā veidā agresorvalsts Krievija "sūtīja signālu visai pasaulei" NATO samita priekšvakarā Vašingtonā, kas sākās 9.jūlijā.

Svarīgākais