Braže: Masīvais raķešu uzbrukums Kijivai ir kārtējais atgādinājums pasaulei par Krievijas brutalitāti un nežēlību

© Dmitrijs Suļžics/MN

9.jūlijā ārlietu ministre Baiba Braže Baltijas valstu un Ziemeļvalstu vārdā uzrunāja ANO Cilvēktiesību padomi, uzsverot Krievijas pastrādātos smagos cilvēktiesību un starptautisko humanitāro tiesību pārkāpumus Ukrainā, informē Ārlietu ministrijas preses centrs.

"Žurnālistu un pilsoniskās sabiedrības vajāšana, politiski motivēta notiesāšana, patvaļīga aizturēšana, spīdzināšana, piespiedu iesaukšana armijā - tā ir nepieņemama realitāte, ar ko saskaras Ukrainas iedzīvotāji," uzsvēra Braže.

Ārlietu ministre nosodīja šausminošo Krievijas īstenoto karadarbības taktiku - seksuālos un uz dzimumu balstītos noziegumus, kā arī pretlikumīgu Ukrainas bērnu deportāciju un piespiedu pārvietošanu.

Tāpat ministre vērsa uzmanību uz Krievijas centieniem ar indoktrinācijas un asimilācijas palīdzību iznīcināt Krimas tatāru un ukraiņu valodu, identitāti un kultūras mantojumu, kas vēl vairāk atklāj tās agresijas kara imperiālistisko dabu.

Braže uzsvēra, ka Krievijai ir jānodrošina netraucēta piekļuve cilvēktiesību uzraudzības mehānismiem visām pagaidu okupētajām Ukrainas teritorijām, kā arī karagūstekņiem. "Krievija ir jāsauc pie pilnas atbildības par pastrādātajiem starptautiskajiem cilvēktiesību pārkāpumiem," uzsvēra ministre.

Pirmdien, 8.jūlijā, Krievijas veiktais masīvais raķešu uzbrukums Kijivai, tajā skaitā sabombardējot bērnu slimnīcu "Ohmatdet", ir kārtējais atgādinājums pasaulei par Krievijas brutalitāti, agresiju un nežēlību. Krievijas rīcībā nedrīkst palikt nesodīta un Krievija ir jāsauc pie atbildības visos iespējamos starptautiskajos formātos.

Svarīgākais