Īrijas premjerministrs ir "satriekts" par Kanādas tūrista nāvi pēc uzbrukuma Dublinā

© Pixabay

Īrijas premjerministrs apgalvo, ka ir "pilnīgi satriekts" par uzbrukumu valsts galvaspilsētā, kura rezultātā gāja bojā tūrists no Monreālas, ziņo Kanādas medijs cbc.ca

Saimons Heriss raksturoja Neno Dolmadžana nāvi Dublinā kā "nosodāmu" un "šausminošu" un sacīja parlamentam, ka incidents tagad tiek izmeklēts kā slepkavība.

Esmu pilnīgi satriekts par neseno nežēlīgo uzbrukumu Dublinas pilsētas centrā, kura rezultātā gāja bojā jauns vīrietis Neno Dolmadžians, manas domas ir kopā ar viņa mīļajiem," viņš sacīja.

Īrijas valsts policija apstiprināja, ka vīrietis ap 40 miris slimnīcā pēc uzbrukuma, kas notika Okonnela un Katal Bruga ielās 23. jūnija rīta stundās.

Policija nesniedza daudz informācijas, taču sākotnējās ziņas liecina, ka patrulējošie policisti ap plkst. 1 naktī tika brīdināti par diviem incidentiem, kuros bija iesaistītas "vairākas personas", un viņi arestēja vienu vīrieti ap 20 un vēl vienu ap 30 gadiem.

Cietušais smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā, kur pēc vairāk nekā nedēļas nomira.

Policija otrdien paziņoja, ka saistībā ar šo incidentu šobrīd aizturēti četri vīrieši un diviem no viņiem izvirzītas apsūdzības.

Pasaulē

Tā kā Lietuvas Seims ir atbalstījis valsts izstāšanos no kasešu munīcijas aizlieguma konvencijas, Lietuvas aizsardzības ministrs Laurīns Kasčūns ceturtdien solīja ierosināt reģiona valstu aizsardzības ministriem apsvērt iespēju kopīgi iegādāties šo munīciju.