“The Atlantic” nosauc valsti, kas visvairāk var iegūt no Ukrainas kara

© Pixabay.com

Putina iebrukums Ukrainā deva Sji Dzjiņpinam iespēju sagādāt Rietumiem nepatikšanas un padarīt Maskavu atkarīgu, raksta “The Atlantic”.

Ķīna varētu kļūt par “lielo uzvarētāju” karā ar Ukrainu - tā raksta izdevuma “The Atlantic” žurnālists Mihaels Šūmans.

Viņš sacīja, ka Putina iebrukums Ukrainā deva Ķīnas līderim Sji Dzjiņpinam iespēju radīt problēmas Rietumos un padarīt Maskavu atkarīgu.

"Pirms gada Ķīnas līderis Sji Dzjiņpins sacīja Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim, ka "Ķīna vienmēr stāv miera pusē”. Tomēr Krievijas karā pret Ukrainu Ķīnas prombūtne ir kļuvis vēl redzamāka, pateicoties lieliskajai izrādei, ko Pekina ir sarīkojusi kā starpnieks konflikta risināšanā, atzīmē autors.

Žurnālists ir pārliecināts, ka Sji Dzjiņpins "cer iznīcināt ASV vadīto globālo drošības sistēmu, lai aizstātu to ar uz Ķīnu orientētu pasaules kārtību".

"Viņš var atstāt smago darbu Ukrainas krīzes risināšanā Vašingtonai, izmantojot to Ķīnas labā. Pagaidām šāda pieeja izskatās tikpat efektīva, cik ciniska. Ja Putins uzvarēs savā karā, Sji būs partneris, kurš uzvarēs nīstos Rietumus un veicinās autoritāro režīmu globālo spēku.

Pat ja Putinam neizdosies nodrošināt šādu tiešu triumfu, Sji palīdzētu Krievijai iztukšot ASV un tās sabiedroto militāros un finanšu resursus, vienlaikus tuvinot Putina novājināto, bet resursiem bagāto valsti Ķīnas orbītai.”

"Tiek uzskatīts, ka karos nav uzvarētāju, bet varaskāri un bezprincipiāli cilvēki var izmantot ciešanas, lai sasniegtu savas intereses," rezumēja žurnālists.

Pasaulē

Šajā ned''elas nogalē vairākās Rietumeiropas vastīs valdīs ciklons ar plašu un spēcīgu nokrišņu zonu. Valstis, kura paredzēti vislielākie nokrišņi, savlaicīgi gatavojas, lai neizbēgamās plūdu sekas atstātu vismazāko iepsējamo iespaidu uz privāto un publisko infrastruktūru, kā arī pasargātu clivēku dzīvības.

Svarīgākais