Dānija paziņo, ka ar nākamo gadu vairs nevarēs apmācīt Ukrainas pilotus

© unsplash.com

Dānija no 2025. gada pārtrauks apmācīt ukraiņu pilotus ar iznīcinātājiem F-16, jo valsts pāries uz modernākiem lidaparātiem F-35, taču turpinās sniegt ieguldījumu ukraiņu pilotu apmācībā citās valstīs, vēsta izdevums "Finans".

Kā pavēstīja Dānijas aizsardzības ministrs Troelss Lunds Poulsens, valsts pēc 2024. gada nevarēs turpināt apmācīt Ukrainas pilotus, ņemot vērā to, ka Dānija pāriet uz F-35 iznīcinātājiem. Aviobāze, kurā tiek apmācīti ukraiņu piloti, tiks izmantota jauno lidmašīnu vajadzībām.

Dānijas aizsardzības ministrs norādīja, ka līdz mācību programmas beigām Dānijā ar F-16 kopumā būs apmācīti aptuveni 20 ukraiņu lidotāji.

Pēc mācību beigām valsts turpinās sniegt ieguldījumu Ukrainas pilotu apmācībā, taču citās valstīs.

"Šobrīd ukraiņu piloti tiek apmācīti arī Rumānijā, bet vēl nav izlemts, vai un kā Dānija pievienosies šim procesam," sacīja Poulsens.

Pasaulē

Pirmo reizi novērots, kā nīlzirgi, pārvietojoties lielā ātrumā, paceļ visas četras ekstremitātes es virs zemes. Apvienotās Karalistes Karaliskās veterinārās koledžas (RVC) pētnieki to atklāja, analizējot videoierakstus ar nīlzirgiem „Flamingo Land”, atrakciju parkā Ziemeļjorkšīrā.

Svarīgākais