Nominēts jaunais nuncijs Baltijas valstīs

© Pixabay

Pāvests Francisks pirmdien nominējis jaunu nunciju Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, kas būs Urbisaljas (Itālija) titulārais arhibīskaps Georgs Gensvains, vēsta Rīgas arhidiecēzes portāls "Katolis", atsaucoties uz Svēto Krēslu.

Gensvains ir dzimis 1956.gada 30.jūlijā Valdshutē, Vācijā, kā vecākais no pieciem Alberta un Ģertrūdes Gensvainu bērniem. Studējis Freiburgas arhidiecēzes priesteru seminārā, kā arī Svētā Gregora universitātē Romā. 1984.gada 31.maijā tika iesvētīts par priesteri.

Pēc doktora grāda kanoniskajās tiesībās iegūšanas Gensvains 1995.gadā sāka kalpošanu Svētā Krēsla Romas kūrijā. Viņš ir strādājis Dievišķā kulta un sakramentu disciplīnas kongregācijā, Ticības mācības kongregācijā un Vatikāna Valsts sekretariātā.

2012.gada 7.decembrī viņš tika nominēts par Urbisaljas titulāro arhibīskapu un pāvesta nama prefektu. Prefekta pienākumus viņš pildīja līdz 2023.gadam. Tāpat laikā no 2003.gada līdz pāvesta Benedikta XVI nāvei Gensvains bija viņa personīgais sekretārs.

Arhibīskaps runā vācu, angļu, itāļu, franču un spāņu valodā.

Līdzšinējo nunciju Baltijas valstīs arhibīskapu Petaru Antunu Rajiču šī gada martā pāvests nominēja par apustulisko nunciju Itālijā un Sanmarīno. Par apsutulisko nunciju Baltijas valstīs viņš tika nominēts 2019.gadā.

Svarīgākais