ASV prokurori iesaka izvirzīt kriminālapsūdzības pret "Boeing"

© Unsplash

ASV prokurori ieteikuši Tieslietu ministrijai izvirzīt kriminālapsūdzības pret aviobūves gigantu „Boeing”, ziņo raidsabiedrības BBC partneris ASV, medijs CBS.

Iepriekš Tieslietu ministrija paziņoja, ka lidmašīnu ražotājs ir pārkāpis vienošanos, kas saistīta ar divām letālām avārijām, kurās iesaistītas tā lidmašīnas „737 Max”, ko uzņēmums noliedza.

Ieteikums nav galīgs lēmums, un nav zināmas iespējamās kriminālās darbības detaļas, ziņo CBS. Galīgais lēmums par „Boeing” saukšanu pie atbildības jāpieņem līdz šī gada 7. jūlijam.

Avārijās Indonēzijā (2018. gadā) un Etiopijā(2019. gadā) kopumā gāja bojā 346 cilvēki.

Pagājušajā nedēļā upuru radinieki mudināja prokurorus pieprasīt „Boeing” naudas sodu 25 miljardu ASV dolāru apmērā un sākt kriminālvajāšanu.

Saskaņā ar 2021. gadā noslēgto vienošanos „Boeing” samaksāja 2,5 miljardu dolāru izlīgumu, savukārt prokurori piekrita lūgt tiesu pēc trīs gadu perioda atcelt kriminālapsūdzību.

Pagājušajā mēnesī ASV Tieslietu ministrija paziņoja, ka „Boeing” pārkāpj vienošanos, sakot, ka tai nav izdevies "izstrādāt un ieviest atbilstības un ētikas programmu, lai novērstu un atklātu ASV krāpšanas likumu pārkāpumus visā tās darbības laikā".