Skolēniem Losandželosā mobilo tālruņu lietošana būs azliegta arī starpbrīžu laikā

© Unsplash

Losandželosas apgabala vienotā skolu padome šonedēļ nobalsoja par aizliegumu skolēniem izmantot mobilos tālruņus, atrodoties skolā, ziņo raidsabiedrība CNN.

Tādējādi tiek aizstāta iepriekšējā direktīvu, ko padome izdeva 2011. gadā. Tā aizliedza mobilo tālruņu lietošanu tikai mācību stundu laikā un ļāva piekļūt sociālajiem tīkliem izglītības nolūkos.

Skolu padome savā paziņojumā presei atgādināja par pētījumiem, kas liecina, ka mobilo tālruņu lietošana un sociālie mediji pasliktina skolēnu garīgo veselību un mācīšanās spējas.

Jaunie noteikumi stāsies spēkā 25. janvārī nākamgad.

"Bērniem vairs nav iespējas būt tikai bērniem," sacīja padomes valdes loceklis Niks Melvoins. "Es ceru, ka šis aizliegums palīdzēs skolēniem ne tikai koncentrēties stundās, bet arī dos viņiem vairāk iespēju mijiedarboties vienam ar otru un vienkārši būt bērniem," viņš piebilda.

Melvoins, kurš balsoja par aizliegumu, apgalvoja, ka pastāv pamatotas bažas par aizlieguma pilnīgu piemērošanu un ka ārkārtas apstākļos skolēniem tomēr vajadzētu būt iespējai sazināties ar saviem vecākiem.

Turklāt uz skolēniem, kuriem angļu valoda nav dzimtā, tiek attiecināts izņēmums, jo viņiem viedtālruņi bieži ir nepieciešami, lai iegūtu tulkojumus mācību stundu laikā.

Precīza aizlieguma īstenošana dažādās skolās var atšķirties. "Bet ideja ir ļoti vienkārša: ja jūs paņemat tālruni uz skolu, jūs to ielikat skapītī... un paņemsiet to pa ceļam uz mājām," ziņo