ASV karavīram par nāves draudu izteikšanu un zādzību Krievijā piespriež cietumsodu

© unsplash.com

Krievijas Vladivostokas tiesa trešdien piesprieda trīs gadu un deviņu mēnešu cietumsodu ASV karavīram par nāves draudiem un zādzību.

Policija aizturēja Gordonu Bleku pagājušajā mēnesī Tālo Austrumu pilsētā Vladivostokā, kur viņš bija apciemojis kādu krievu sievieti, ar kuru iepazinās un ar kuru satikās dienesta laikā Dienvidkorejā.

34 gadus vecais vīrietis tika aizturēts pēc tam, kad sieviete pēc strīda par viņu ziņoja policijai.

Sieviete apsūdzēja Bleku, ka viņš viņai nozadzis aptuveni 10 000 rubļu (100 eiro), un apgalvoja, ka viņš viņai fiziski uzbrucis.

Bleks "daļēji atzina savu vainu" par zādzību un neatzina vainu par draudiem nogalināt sievieti, ziņo Krievijas mediji.

Bleks sacīja, ka sieviete sākusi strīdu pēc alkohola lietošanas.

Pāris iepazinās 2022.gada oktobrī lietotnē "Tinder" Dienvidkorejā un tur satikās, un sieviete pēc tam uzaicināja viņu atbraukt uz Vladivostoku.

ASV televīzijas kanāls "NBC News" vēstīja, ka karavīrs uz Krieviju devies kā privātpersona un nekādu oficiālu pienākumu viņam nav bijis.

Pēdējo gadu laikā Krievijas varasiestādes ir aizturējušas vairākus ASV pilsoņus. Kritiķi apsūdz Maskavu par aizturēto izmantošanu, lai varētu veikt ASV notiesāto Krievijas pilsoņu apmaiņu.

Pasaulē

Pirmo reizi novērots, kā nīlzirgi, pārvietojoties lielā ātrumā, paceļ visas četras ekstremitātes es virs zemes. Apvienotās Karalistes Karaliskās veterinārās koledžas (RVC) pētnieki to atklāja, analizējot videoierakstus ar nīlzirgiem „Flamingo Land”, atrakciju parkā Ziemeļjorkšīrā.

Svarīgākais