Lavrovs izpļāpājas, kā Krievija pēc kara grib ietekmēt Ukrainu

© depositphotos.com

Kļuvis zināms, kāds ir Krievijas plāns, kā nostiprināt savu ietekmi Ukrainā. To nejauši atklājis Krievijas Ārlietu ministrijas vadītājs Sergejs Lavrovs, vēsta izdevums "Ķomentāri".

Komentējot dažādu valstu ierosinājumus sākt miera sarunas, Lavrovs norādīja, ka vienam no nosacījumiem šāda procesa uzsākšanai ir jābūt Ukrainas krievu nacionālās minoritātes tiesību ievērošanai.

Kā skaidro politehnologs Aleksejs Golobutskis, šis paziņojums pierāda Kremļa plānam sarunās panākt “labo krievu” iekļaušanu dažāda veida Ukrainas varas struktūrās.

"Pieprasīs obligātas kvotas visās valdības struktūrās - iespējams, dažās vietās kvotas bloķēs. Viņi prasīs veto tiesības jebkuriem tiesību aktiem, kas ir “nepietiekami toleranti pret krievu minoritāti”, komentēja eksperts.

Pasaulē

Sākot ar nākamo gadu, aviosabiedrībām būs jāizmanto noteikts daudzums ilgtspējīgas degvielas (sustainable aviation fuel jeb SAF). Apvienotajā Karalistē reģistrētā zemo cenu avio kompānija "Wizz Air", lai samazinātu izmaksas, attīsta SAF ražošanu no cilvēku ekskrementiem, vēsta Polijas medijs "wnp.pl". Izrādās, ka arī mūsu aviokompānija "airBaltic" jau gadu izmanto ilgtspējīgu aviācijas degvielu, bet tikai tādu SAF, kurā izmantoti ES direktīvās atzītie izejmateriāli.

Svarīgākais