Bijušajam Tartu Universitātes profesoram par spiegošanu būs jāiet cietumā

© Lauris Aizupietis / F64

Harju apriņķa tiesa par vainīgu darbībās pret Igaunijas valsti atzinusi bijušo Tartu Universitātes profesoru Vjačeslavu Morozovu, kurš ir Krievijas pilsonis, un viņam piespriests sešu gadu un trīs mēnešu cietumsods.

Tiesa atzina Morozovu par vainīgu darbībās, kas veiktas pret Igaunijas interesēm un ārvalstu izlūkdienesta intersēs.

Cietumsodā tiks iekļauts arī laiks, ko Morozovs pavadīja pirmstiesas apcietinājumā, tādējādi cietumsoda termiņš tiks skaitīts no šā gada 3.janvāra, nolēma tiesa.

Apsūdzības raksts liecina, ka Morozovs Igaunijā vāca informāciju par valsts iekšlietu, aizsardzības un drošības politiku, kā arī ar to saistītiem cilvēkiem un infrastruktūru.

Viņš nodeva informāciju par Igaunijas politisko situāciju, sabiedrotajiem, integrāciju un sociālo kohēziju.

Morozovs bija Tartu Universitātes Šites institūta starptautiskās politoloģijas profesors. Pēc tam, kad Morozovam tika noteikts aizdomās turētā statuss kriminālprocesā, ar viņu tika pārtrauktas darba attiecības.

Saskaņā ar Igaunijas Zinātniskās informācijas sistēmas ETIS datiem Vjačeslavs Morozovs līdz 2010.gadam strādāja Sanktpēterburgas Valsts universitātē, bet pēc tam viņš bija saistīts ar Tartu Universitāti. No 2016. līdz 2023.gadam viņš ieņēma Eiropas Savienības un Krievijas studiju profesora amatu Tartu Universitātē, bet no 2023.gada 1.septembra līdz 2024.gada 11.janvārim - starptautiskās politikas teorijas profesora amatu.

Pasaulē

Ukraina atsakās kapitulēt un nodot savas teritorijas Krievijai tikai tāpēc, ka tad būtu jāatceļ karastāvoklis un tiktu rīkotas vēlēšanas. Ar šādu paziņojumu brīfingā pēc tikšanās ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu nācis klajā Krievijas diktators Vladimirs Putins, raksta UNIAN.

Svarīgākais