Par itkā spiegošanu CIP labā Krievijā tiesās amerikāņu žurnālistu

© unsplash.com

Par spiegošanu apsūdzētā amerikāņu žurnālista Evana Gerškoviča prāva sāksies 26.jūnijā Jekaterinburgā, pirmdien paziņojusi Krievijas tiesa.

Tā dēvētā tiesa norisināsies aiz slēgtām durvīm.

Krievijas prokuratūra apgalvo, ka žurnālists esot strādājis ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) labā un vācis slepenu informāciju par tanku ražotāju "Uralvagonzavod".

Gerškovičs, viņa darba devējs un Baltais nams noliedz viņam izvirzītās apsūdzības.

Gerškovičs uz Krieviju pārcēlās 2017.gadā kā laikraksta "Moscow Times" un ziņu aģentūras "Agence France-Presse" (AFP) reportieris. Vēlāk viņš sāka strādāt laikrakstā "Wall Street Journal" (WSJ).

Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gadā Gerškovičs pārcēlās uz Londonu, bet turpināja braukt uz Krieviju, lai ziņotu par situāciju valstī. Gerškovičs tika aizturēts pērn 29.martā Jekaterinburgā un aprīļa sākumā oficiāli apsūdzēts spiegošanā.

Žurnālistam, ja viņš tiks atzīts par vainīgu, draud līdz 20 gadiem ilgs cietumsods.

Pasaulē

Pirmo reizi novērots, kā nīlzirgi, pārvietojoties lielā ātrumā, paceļ visas četras ekstremitātes es virs zemes. Apvienotās Karalistes Karaliskās veterinārās koledžas (RVC) pētnieki to atklāja, analizējot videoierakstus ar nīlzirgiem „Flamingo Land”, atrakciju parkā Ziemeļjorkšīrā.

Svarīgākais