“Viens no lielākajiem dabas brīnumiem”; atklāts kukaiņu migrācijas lielceļš

© Unsplash

Zinātnieki reģistrējuši aptuveni 17 miljonus mušu, lapseņu, tauriņu un spāru, kas katru gadu migrē pa vienu 30 metrus platu joslu gaisā uz Francijas un Spānijas robežas.

Pētnieki ir atklājuši maršrutu vienam no Eiropas aktīvākajiem sezonas pārceļojumiem - miljoniem kukaiņu ik gadu virzās uz dienvidiem pa gaisa joslu augstu Pireneju kalnos.

"Redzēt tik daudz kukaiņu, kas visi mērķtiecīgi pārvietojas vienā virzienā vienlaikus, patiešām ir viens no lielākajiem dabas brīnumiem," sacīja Dr. Karls Vūts no Ekseteras Ekoloģijas un saglabāšanas centra, kurš vadīja šo pētījumu.

"Bija dienas, kad kukaiņu skaits pārsniedza 3000 īpatņu uz metru minūtē," sacīja zinātnieks.

Kukaiņu gaisa satiksme var būt neredzama, taču tā ir būtiska ekoloģijas sastāvdaļa.

Gandrīz 90% no pētnieku reģistrētajiem kukaiņiem ir apputeksnētāji. Migrācijas laikā tie paplašina augu genofondu lielos attālumos. Turklāt daudzām spārnotajām sugām ir plēsīgi kāpuri, kas kontrolē citus kukaiņus, piemēram, laputis.

Pie tam no kukaiņu "biomasas" tonnām barojas neskaitāmi dzīvnieki, putnus un sikspārņus ieskaitot.

Pasaulē

32 gadus vecā Bronvina Breidija vienmēr sapņoja par meitu, un pat pēc divu dēlu piedzimšanas viņa nekrita izmisumā, bet nolēma mēģināt vēlreiz. Tiesa, šoreiz sieviete ievēroja īpašu diētu, kas it kā garantēja meitiņas piedzimšanu, un... viņai izrādījās taisnība! Ar stāstu dalās “postimees.ee”.

Svarīgākais