Vācija apsver noziedznieku deportēšanu uz Afganistānu

© pixabay.com

Vācijas amatpersonas otrdien pavēstīja, ka apsver iespēju deportēt uz Afganistānu noziedzniekus un bīstamus cilvēkus, ar šo vēsti nākot klajā pēc nesenajiem notikumiem Manheimā, kur afgāņu patvēruma meklētājs nogalināja policistu un vēl piecus cilvēkus ievainoja.

Amatpersonas vairākus mēnešus "veikušas intensīvu izvērtējumu tam, lai atļautu smagus noziegumus pastrādājušu noziedznieku un bīstamu indivīdu deportēšanu uz Afganistānu", žurnālistiem sacīja iekšlietu ministre Nensija Fēzere.

"Man ir skaidrs, ka cilvēki, kas rada potenciālus draudus Vācijas drošībai, ir jādeportē ātri," sacīja ministre. "Tāpēc mēs darām visu iespējamo, lai atrastu veidus, kā deportēt noziedzniekus un bīstamas personas gan uz Sīriju, gan Afganistānu."

Deportācijas uz Afganistānu no Vācijas tika pilnībā pārtrauktas 2021.gadā, kad Afganistānā varu sagrāba kustība "Taliban".

Tagad debates par deportēšanu atsākušās Manheimas uzbrukuma kontekstā.

Aizdomās par Manheimas uzbrukumu tiek turēts Sulaimans Atae, kas Vācijā ieradās 2013. gada martā kā bēglis, vēsta mediji.

Atae valstī ieradās kopā ar brāli 14 gadu vecumā, un sākotnēji viņam tika atteikts patvērums, bet viņš netika deportēts vecuma dēļ, ziņo Vācijas laikraksts "Bild".

Pēc tam Atae mācījās Vācijā skolā un 2019.gadā apprecējās ar turku izcelsmes vācieti, ar kuru viņam ir divi bērni, ziņo žurnāls "Der Spiegel".

Varasiestādes Atae neuzskatīja par bīstamu, un kaimiņiem dzīvesvietā Hēpenheimā nešķita, ka viņš būtu ekstrēmists, vēsta mediji.

Pasaulē

Baltkrievijā piespriests nāvessods kādam Vācijas pilsonim, kuru totalitārā režīma varasiestādes cita starpā apsūdzējušas par "terorismu" un "algotņa darbībām", piektdien paziņojusi baltkrievu cilvēktiesību organizācija "Vjasna" (Pavasaris).

Svarīgākais