Potenciālo pamieru Gazas joslā būtu gatava uzraudzīt Indonēzija

© Pixabay

Indonēzija ir gatava sūtīt "ievērojamus miera uzturēšanas spēkus" uz Gazas joslu, ja to lūgs ANO, sestdien paziņoja jaunievēlētais Indonēzijas prezidents Prabovo Subianto.

ASV prezidents Džo Baidens piektdien paziņoja par Izraēlas "ceļa karti" pastāvīgam mieram Gazā.

Prabovo, kas pēc uzvaras februārī notikušajās vēlēšanās oktobrī nomainīs prezidentu Džoko Vidodo, atzinīgi novērtēja šo plānu, raksturojot to kā "svarīgu soli" kara izbeigšanai.

Ja ANO to lūgs, Indonēzija ir gatava nosūtīt "ievērojamus miera uzturēšanas spēkus, lai uzturētu un uzraudzītu šo potenciālo pamieru", drošības forumā Singapūrā sacīja Prabovo.

"Mēs arī esam gatavi nekavējoties nosūtīt medicīnas personālu, lai ar visu pušu piekrišanu un vienošanos darbotos lauka slimnīcās Gazā".

Prabovo sacīja, ka Indonēzija ir gatava "evakuēt, uzņemt un ārstēt" līdz 1000 pacientu savās slimnīcās "tuvākajā nākotnē".

"Visu pušu interesēs mums jādara viss iespējamais, lai panāktu reālu un ilgstošu risinājumu," viņš sacīja drošības forumā, kurā piedalījās aizsardzības ministri no visas pasaules.

"Hamās" piektdien paziņoja, ka "pozitīvi vērtē" Izraēlas plānu.

Pasaulē

Eiropas un Ukrainas mediji šonedēļ raksta par Vladimira Putina preses sekretāra Dmitrija Peskova paziņojumu, kurā viņš pavēstīja: tā kā ASV plāno Vācijā izvietot spārnotās raķetes “Tomahawk”, tas nozīmē, ka Krievija var lemt apdraudēt Eiropas valstis ar savu raķešu potenciālu.

Svarīgākais