ASV joprojām apdraud iespējami katastrofāla parādsaistību maksātnespēja, senatoriem nespējot vienoties par nosacījumiem valdības darbības atsākšanai un valsts aizņemšanās griestu paaugstināšanai.
Republikāņi un demokrāti, kuru nesaskaņas par valsts finanšu pārvaldīšanu ilgst vairāk nekā divas nedēļas, nedēļas nogalē centās panākt pozitīvu pavērsienu pārrunās, kurās gan netika panākts risinājums, neskatoties uz draudiem pasaules ekonomikai.
Senāts svētdien rīkoja sanāksmi, lai censtos atrisināt budžeta krīzi, kuras dēļ valdība 1.oktobrī bija spiesta pārtraukt darbību, iedragājot pārliecību iekšzemē un Amerikas reputāciju kā pasaulē vadošajai ekonomiskajai varai.
Ja ASV parādsaistību griesti netiks paaugstināti līdz 17.oktobrim, valstij aptrūksies finanšu līdzekļu un tā pirmo reizi vēsturē piedzīvos parādsaistību maksātnespēju.
Cenšoties izvairīties no šī scenārija, Senāta vairākuma līderis Harijs Rīds rīkoja pārrunas ar Senāta republikāņu mazākuma līderi Miču Makonelu, lai arī nekas konkrēts netika atklāts.
Tikmēr Francijas Centrālās bankas prezidents Kristians Nojē pirmdien brīdināja par katastrofālajām sekām, ja vienošanās netiks panākta.
Parādu defolts būtu kā "zibens spēriens finanšu tirgiem, kas izraisītu ārkārtīgi nežēlīgu un pamatīgu satricinājumu pasaulē", norādīja Nojē.
Savukārt ASV finanšu ministrs Džeikobs Lū iepriekš Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) komisijai pavēstīja, ka Vašingtona apzinās, ka tās reputācija kā drošajam patvērumam ir apdraudēta.
Akciju biržas jau šobrīd ņem vērā maksātnespējas iespējamību, ja starp prezidentu Baraku Obamu, demokrātiem un republikāņiem līdz ceturtdienas naktij netiks panākta vienošanās.
Republikāņi un demokrāti pēdējo dienu laikā gan norādījuši, ka vienošanos nepieciešams panākt par katru cenu, neskatoties uz nesaskaņām.