Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Mājas mīluļi

Dzīvnieku audzētava "Lieldeviņzare" uzskata, ka tā tiek apzagta: par 1000 eiro vērtu suni samaksā 4 eiro

© Ekrānuzņēmums/LTV

Dzīvnieku audzētava "Lieldeviņzare" vērsīsies tiesā, apstrīdot Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) lēmumu izņemt vairāk nekā 100 suņus, ceturtdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) "Dienas ziņas".

Pirms vairāk nekā trīs nedēļām no patversmes izņemti korgiji, šiperkes un citi suņi nonākuši četrās patversmēs. Patversmes suņus ir izpirkušas no valsts, maksājot par katru četrus eiro - šādu cenu noteikusi Nodrošinājuma valsts aģentūra.

Saimniece uzskata, ka korgiju šķirnes kucēns ar pilnvērtīgi dokumentētu novērtējumu maksā no vairākiem simtiem līdz pāri tūkstotim eiro.

Dzīvnieku patversmes "Ķepu ķepā" vadītāja Gundega Bidere skaidroja, ka šāda summa noteikta, lai patversmes pēc iespējas ātrāk šos suņus varētu izpirkt un pēc iespējas ātrāk varētu meklēt jaunas mājas.

Vienlaikus LTV informēja, ka "Liedeviņzares" saimniece sola, ka turpinās nodarboties ar suņu audzēšanu.

LETA jau ziņoja, ka no dzīvnieku audzētavas "Lieldeviņzare" izņemtie 106 suņi nogādāti četrās dzīvnieku patversmēs - "Mežavairogi", "Ķepu-ķepā", Juglas dzīvnieku patversmē "Labās mājas" un Slokas dzīvnieku patversmē.

Dienestā skaidroja, ka lēmums administratīvā pārkāpuma procesa ietvaros Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) ir jāpieņem mēneša laikā, taču, ja ir objektīvi iemesli, termiņš var tikt arī pagarināts. "Šobrīd nevaram prognozēt, cik ātrā laikā lēmums tiks pieņemts," norādīja dienestā.

Par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem un ilgstošu konstatēto pārkāpumu nenovēršanu PVD otrdien, 19.martā, no dzīvnieku audzētavas "Lieldeviņzare" Bauskas novadā sāka suņu izņemšanu.

PVD konstatēja, ka dzīvnieki tiek turēti nepiemērotos apstākļos, nenodrošinot tiem pilnvērtīgu barību un brīvi pieejamu dzeramo ūdeni, dzīvnieku veselībai un dzīvībai drošu vidi, un pieļaujot nekontrolētu to vairošanos.

Dzīvnieku audzētava "Lieldeviņzare" jau iepriekš bija nonākusi PVD uzmanības lokā un vairākkārt saņēmusi aizrādījumus par pārkāpumiem tās darbībā, kas, ja netiks novērsti, var novest pie dzīvnieku izņemšanas. Veicot atkārtotas pārbaudes audzētavā, PVD konstatēja, ka pārkāpumi nav novērsti, dzīvnieku īpašniece viena nespēj nodrošināt atbilstošu dzīvnieku aprūpi un kopumā netika novēroti situācijas uzlabojumi.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.