Komentāri / Lai nepietrūktu D vitamīna
 

3 komentāri

IInda
Šobrīd efektīvākais D vitamīna avots ir aerosols www.xmed.lv/imunitatei/vitamins-d
5.novembris 2014, 12:10 Atbildēt
ssaule
interesanti, kurš ir izdomājis, ka norma ir tieši 25 ? medicīna nezina, kādos daudzumos vitamīni īstenībā vispār ir nepieciešami cilvēkiem. piemēram ASV ieteicamā C vitamīna deva ir 60 mg dienā, Anglijā — 30 mg, Francijā — 80 mg un Itālijā — 45 mg.

un pat, ja pieņemam, ka cilvēkam D vitamīns tiešām pietrūkst, tad pērkot vitamīnus, cilvēkiem jāzina, ka tā kā vitamīni ir radīti mākslīgi, tiem nav dabīgas mijiedarbības ar cilvēka šūnām — tie bojā šūnas un izraisa priekšlaicīgu organisma novecošanu. Būtībā, šādus vitamīnus, vienkāršā valodā mēs varētu saukt par vitamīniem – invalīdiem.

līdz šim nav pierādīts vitamīnu lietošanas terapeitiskais efekts. Savukārt, blakusefekti un acīmredzamais kaitīgums gan ir fiksēti vairākos pētījumos. Piemēram, 2007. gadā Amerikas medicīnas asociācijas žurnālā tika minēti interesanti fakti. Izrādījās, ka E vitamīna lietošana palielina priekšlaicīgas nāves risku par 4%, bet A vitamīna lietošana — par 16%. Turklāt bērniem A vitamīna lietošana izraisa matu izkrišanu, redzes traucējumus, galvassāpes un deformācijas.

D vitamīns izskalo no kauliem kalciju un izraisa to deformāciju, kā arī izraisa sirds slimības, aterosklerozi un bērnu attīstības traucējumus. Ja to pievieno pārtikā, organisms to neasimilē, lai gan ir zināms, ka saules gaisma ir bezmaksas D vitamīna avots un parasta atrašanās saulē nodrošina šo hormonu nepieciešamajā daudzumā.

Viens no populārakajiem mītiem ir, ka D vitamīna trūkumu raksturo sliktas visprējās organisma pašsajūtas pazīmes. Pie tādām bieži pieskaita ilgstoša noguruma sindromu, muskuļu vājumu, sāpes kaulos un locītavās, problēmas ar līdzsvaru un citas līdzīgas pazīmes. Tā nav taisnība ! Šie simptomi tik pat labi var būt arī kādu slimību simptomi, kas ar D vitamīna trūkumu nemaz nav saistīti.
21.janvāris 2015, 8:24 Atbildēt
SSabīne
Ļoti patīk D vitamīna pērlītes D-Pearls. Ļoti viegli var norīt, jo kapsulas ir pavisam mazas. Pēc ilgstošas lietošanas imunitāte manāmi uzlabojas.
14.oktobris 2015, 16:07 Atbildēt