Nora Kalnmale ir Latvijas vadošā un pieprasītākā reiki skolotāja, kas sevi pierādījusi tradicionālajā zinātnē un ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu psiholoģijā.
Noras darbā apvienota tradicionālās psiholoģijas, psihoterapijas un Austrumu metožu sintēze, adaptēta tieši Latvijas iedzīvotājiem. Katru gadu divus līdz trīs mēnešus Nora dodas ekspedīcijās, svētceļojumos uz Indiju, kur apgūst jaunas zināšanas, meditē pasaules svētākās upes Gangas krastos, Himalajos, budisma un hinduisma sakrālajās svētvietās.
Nora ir meditāciju meistare, latviskās dievatziņas praktiķe un skolotāja, šamanisma praktiķe, nodarbojas ar mošķu un sātana izdzīšanu.
"Reiki sistēma palīdz ne vien atgūt fizisko un garīgo veselību, saprast dzīves jēgu, iepazīt paralēlo pasauļu labirintus, satikties ar gaismas spēkiem, pieskarties un praktiski strādāt ar smalkajām enerģijām, ielūkoties iepriekšējās dzīvēs, bet šai sistēmai ir arī savs viedoklis par materiālo pasauli un naudu," stāsta Nora Kalnmale. "Ar reiki sistēmas palīdzību var sakārtot ne tikai garīgo pasauli, bet arī atrisināt naudas problēmas, kļūt bagātam un finansiāli nodrošinātam. Ir tikai viens noteikums – jāapgūst visas pakāpes un mērķtiecīgi jāliek lietā iegūtās zināšanas."
Bailes traucē labklājībai
Kāds gudrais teicis, ka bagātība ir ļoti laba, kad tā kalpo mums, un ļoti slikta – kad valda pār mums. "Jāatceras, ka naudai ir sava izcelsme, un tas ir karmiski svarīgi. Negodīgā ceļā iegūta nauda nedarīs laimīgu savu īpašnieku." Reiki māca: pirms kļūt bagātam, jāsaprot, ka, iegūstot naudu, cilvēks iegūst visu, kas ar to ir saistīts, – noteiktu fizisko, psihoemocionālo un garīgo nastu, t. i., izmaiņas visos karmiskās struktūras līmeņos. "Bagātību vēlas iegūt ikviens, bet kāpēc visiem neizdodas? Vispirms jāsaprot, ka neko nedod par velti, arī bagātību. Tā ir jānopelna. Tātad kaut kas noteikti jādod pretī. Vissvarīgākie priekšnoteikumi, ko reiki māca: cilvēkam patiešām jāvēlas šķirties no nabadzības; jāvēlas mainīt savu materiālo stāvokli; jāsakārto savas personīgās attiecības ar naudu un jāpārstāj aizņemties piecīti līdz algai," skaidro N. Kalnmale. Tas jāsāk darīt konkrētajā brīdī. Reiki uzsver, ka naudas pietrūkst tam, kurš to nemīl, no tās baidās vai piešķir tai pārlieku lielu, gandrīz sakrālu nozīmi.
Nauda nevienu ne mīl, ne nīst, tā ir atspulgs attiecībām ar pasauli, pašvērtējumu un ambīcijām. "Lai arī kā cilvēks mainītu sejas izteiksmi, spogulī viņš vienmēr redzēs sevi. Analoģiski ir ar naudu: ienākumu lielums ir precīzs katra cilvēka naudas uztveres atspulgs. Cik augstu cilvēks sevi vērtē, tik naudas viņam ir." Kas neļauj augt labklājībai? Galvenais un lielākais ir bailes. Bailes, ka varbūt kādam skaudīs, apzags... Vēl viens aizspriedums, kas bloķē ceļu uz labklājību, – bailes palikt bez draugiem, bailes ieiet citā sabiedrībā. Vislielākā bremze ir kolektīvie stereotipi: godīgi kļūt bagātam nav iespējams, par bagātību kāds samaksājis ar savu veselību, kļuvis par darbaholiķi, atsakoties no dažādām izpriecām, dienas un naktis pavadot ofisā. Viedoklis: sakrāto naudu jebkurā brīdī var vienkārši atņemt, vai arī tā var zaudēt vērtību. Meklējot vieglāko ceļu, rodas doma: kam man šīs problēmas, nemaz jau tik slikti nav. Tā ir pirmā pazīme, ka centieni tikt pie turības lemti neveiksmei.
Nauda un rūpes
N. Kalnmale uzskata, ka daudzi baidās no atbildības, jo liela nauda prasa pastāvīgas rūpes. "Kāds jau iepriekš iztēlojas zaudējumu un atsakās cīnīties par pārticību. Nereti dzirdēts, ka turīgo vērtē tikai pēc naudas daudzuma – cilvēks pats par sevi vairs nevienu neinteresē. Tādas ir izplatītākās negatīvās nostādnes. Kamēr katrs nenoskaidros, kāda pārliecība aizšķērso ceļu uz bagātību, viņš savu materiālo statusu mainīt nespēs," skaidro reiki skolotāja. Reiki sistēma māca, ka baidoties pats sev piesauc nelaimi. Zemapziņa katru domu uztver kā komandu, kas jāizpilda, un tā meklēs jebkurus ceļus, lai to īstenotu. Tāpēc, pirmkārt, jāmācās pozitīvi domāt, otrkārt, jātic labajām iecerēm. Nedrīkst ne mirkli šaubīties, jāuzticas reiki jeb dievišķajai enerģijai. "Ja kaut kas regulāri notiek ar citiem, var notikt arī ar mani – tā ir primitīva zaudētāja loģika. Cik daudz naudas viņš sev paredzējis, tieši tik arī saņems."
N. Kalnmale iesaka izmantot reiki, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. "Ja dvēseles dziļumos šaubāties, ka reiz spēsiet kļūt pārticīgs, tad par tādu nekad arī nekļūsiet. Tikai tad, kad izdodas lauzt vairākumam raksturīgo stereotipu – bagātība nav domāta man –, var pāriet uz nākamo fāzi – izvirzīt skaidru nodomu." Svarīgi ir noskaidrot, kam nauda vajadzīga, jo tā ir tikai līdzeklis noteiktu mērķu sasniegšanai.
Kaut arī vairākumam gribas atvadīties no nabadzības tāpēc, lai atļautos iegādāties vairāk jaunu mantu, tas nav patiess mērķis. Jāzina, ko iegādāties, kā tam jāizskatās, sākot no krāsas, izmēra un citām raksturojošām pazīmēm. Tikai tad, kad rasta atbilde uz šiem jautājumiem, atklāsies patiesais iemesls, kādēļ gribas būt bagātam. Var noskaidroties, ka patiesībā nav vajadzīga nauda, bet gan kas cits. "Reiki sistēma trijās pakāpēs atver dievišķās enerģijas kanālu. Kamēr indivīds nesaņem dievišķo enerģiju pietiekamā daudzumā, visas viņa darbības ir neefektīvas." Negūstot normālu saikni ar dievišķo spēku, nav iespējams mainīt finansiālo situāciju. Kad visas reiki pakāpes saņemtas, pirms sākt jaunu un pārtikušu dzīvi, jāiztēlojas, kāda tā būs un ko dos. Nevajag žēlot ne laiku, ne spēkus, iztēlojoties visu pēc iespējas spilgtāk un līdz vissīkākajām detaļām. "Ieejot pārtikuša cilvēka tēlā, vajag tajā kādu laiku padzīvot, censties domāt un rīkoties kā bagātniekam. Tad reiki palīdzēs iztēlotajām ainām reāli ienākt dzīvē. Finansiālas neveiksmes saistītas ar to, ka cilvēks naudu pamet novārtā un neatrodas pareizā emocionālā stāvoklī," ir pārliecināta N. Kalnmale.
Naudas rašanās noslēpums
Nauda ir atšķirības ekvivalents. "Vēsture uzskatāmi demonstrē, ka nauda, labklājība un īpašums rodas tikai tur, kur ir vieta atšķirībām, kas sāk mijiedarboties. Lai labas apmaiņas procesā iesaistītās puses gūtu maksimālu labumu, saņemtu vairāk, nekā atdotu, tām kaut minimāli jāatšķiras vienai no otras. Tas nozīmē, ka izdevīgumam, ko viena puse gūst no darījuma, jāatšķiras no izdevīguma, ko no šā paša darījuma gūst otra puse." Nauda ir atšķirību mēraukla. Cilvēks dalās savās atšķirībās viens ar otru, apmaiņā iegūstot naudu. Jo vairāk viens atšķiras no otra, jo vairāk naudas viņš iegūst. Un otrādi, ja atšķirības ir niecīgas, tad šādiem cilvēkiem nav iespējams kļūt bagātiem. Reiki skolotāja atklāj, ka iedzimtas atšķirības ir prece. Īpašības, kas piemīt kopš dzimšanas, var kļūt par preci tikai tad, ja tās ir spilgtas un ievērojamas. Jo vairāk cilvēks atšķiras no citiem, jo lielākas ir izredzes kļūt bagātam. "Cilvēki ir atšķirīgi, tāpēc katram vajadzētu būt bagātam. Jāapzinās sava individualitāte, atšķirības, vienlaikus izjūtot kopīgo, kas saista cilvēkus. Ja pievērš uzmanību tikai naudas daudzumam jeb bagātības līmenim, tad darbojas princips: nauda rodas tur, kur pastāv atšķirīgi pasaules uzskati," saka N. Kalnmale.