«Prieks par atzinību sākas, jau lasot ierakstus klientu atsauksmju grāmatā, kura pēc skaita jau ir trešā, bet apzināti mēs esam tiekušies pēc tā, lai iekļūtu dizaina viesnīcu ķēdē,» pamato Annas Hotel saimnieks Kristaps Štrauss.
Šogad saimnieku mērķi ir attaisnojušies, jo Annas Hotel ir iekļuvusi Hotel Alliance Group veidotajā pasaules labāko dizaina viesnīcu sarakstā Best Design Hotels.
«Viesnīca ir pazīstama kā Annas Hotel, bet brīdī, kad klients sāk pārvietoties un iepazīt apkārtni, viņš saprot, ka patiesībā tā ir muiža – par to liecina muižas parks, dīķis un pārējā apkārtne,» stāsta dizaina viesnīcas īpašnieks Kristaps Štrauss. «Es šo vietu iegādājos pirms desmit gadiem, tolaik šeit nekā nebija un vide bija nesakopta. Šī patiesībā agrāk bija atpūtas bāze, kas pārsvarā tika izmantota ziemā,» viņš stāsta par muižas vēsturi. Annas Hotel atrodas gleznainā apvidū, klusā un mierpilnā vietā prom no lielpilsētu burzmas. Tieši šie faktori uzrunāja arī tagadējo saimnieku – reljefs un tas, ka muižai apkārt ir visa vēsturiskā zemes teritorija.
«Kad iegādājos šo īpašumu, apmēram divus gadus domāju, ko šeit iesākt, jo iecere par dizaina viesnīcas izveidi nenāca uzreiz. Sākotnēji bija iecerēts to drīzāk veidot kā ģimenes atpūtas vietu, bet, jo biežāk es šurp braucu, jo vairāk sapratu, ka vieta uzrunā. Tolaik ekskluzīvas atpūtas vietas Latvijā neredzēju, tāpēc bija motivācija kaut ko radīt,» Kristaps dalās atmiņās. «Bija paceļots un pabaudīts, ko piedāvā citur, un tad sapratu, ka arī Latvijā ir vajadzīgs kas kvalitatīvs, turklāt lauku vidē.»
Sākotnējo izpratni par viesnīcas dizainu saimniekiem palīdzēja veidot interjeriste Vēsma KontereMakvillana– viņa atraisīja saimnieku domāšanu, piešķirot redzeslokam plašākas aprises. «Mēs ar viņu kopā uzrasējām visu viesnīcu, un tikai tad sekoja interjera izveide. Padziļināti plānojām, ko un kā, lai atrastu labākos risinājumus. Arī mūsu kopīgs lēmums bija par viesnīcā esošajiem deviņiem apartamentiem – tāds lēmums pieņemts, jo vēlējāmies veidot mazu ģimenes atpūtas vietu,» teic K. Štrauss. Bez minētās dizaineres SPA kompleksa noformējuma radīšanā piedalījās arī interjera dizainere Dace Zālīte, bet pašā būvniecībā piedalījās Kristapa tēvs.
«Interjeru sākām projektēt 2005. gadā, bet gadu vēlāk uzsākta būvniecība. Prieks, ka būvnieki bija tik pacietīgi, jo projektā nemitīgi bija izmaiņas. Mēs būvējām lēni, bet pareizi,» šodien komentē muižas īpašnieks. Pašus būvniecības sākuma soļus no gatava iznākuma, kas iekļauj arī dizaina mēbeļu izvietošanu interjerā, šķir trīs ar pusi gadu – 2009. gada vasarā tika uzņemti pirmie viesi.
«Tapšanas procesā paļāvos uz profesionāļiem un turpinu to darīt arī vēl joprojām. Runājot par iekšdarbiem, šis ir Latvijā vienīgais objekts, kur izmantoti dabīgi materiāli. Interjera veidošanā un telpu iekārtojumā noderīgas idejas sniedza dizainere Dace Zālīte, kā arī mēs ar sievu Lindu un viņas māsu ļoti daudz domājām par detaļu iegādi. Pamatideja bija – vecais kontrastā ar jauno. Turklāt visu, ko vien bija iespējams, mēs pasūtījām no vietējiem meistariem,» norāda saimnieks.
GLEZNAINA APKĀRTNE. Annas Hotel atrodas gleznainā apvidū, klusā un mierpilnā vietā prom no kņadas. Tieši šie faktori uzrunāja arī tagadējo saimnieku – reljefs un tas, ka muižai apkārt ir visa vēsturiskā zemes teritorija.
KAMĪNU būvējuši meistari no firmas Ventspilī – tas ziemas periodā tiek kurināts katru dienu. «Šis atvērtā principa risinājums ir ļoti veiksmīgs, jo ir uguns klātbūtne, tā nav paslēpta aiz stikliem,» teic saimnieks.
DABĪGI UN IZTEIKSMĪGI. Kamīnzālē grīdu rotā Latvijā ražots parkets. Zem parketa klāta siltināmā grīda – ziemā, kad grīda tiek apsildīta, tas nedaudz saraujas, bet vasarā, kad tā ir vēsāka, parkets atgūst savu sākotnējo formu. Tas neērtības nesagādā, teic saimnieks. Zāles griestus rotā Skygarden lampas, kas veiksmīgi iekļaujas interjerā un kalpo kā akcents gan izteiksmīgās krāsas, gan interesantās formas dēļ. Aizkari ir veidoti no dabīga materiāla un rada gaisīgu noskaņu.
UZTICAS MEISTARIEM. «Tapšanas procesā paļāvos uz profesionāļiem un turpinu to darīt arī vēl joprojām, turklāt visu, ko vien bija iespējams, mēs pasūtījām no vietējiem meistariem,» norāda vienīgās dizaina viesnīcas Baltijā Annas Hotel saimnieks Kristaps Štrauss.
ROTAĻĪGI. Tā kā lielākā daļa numuriņu ir divstāvu, bija nepieciešams piemeklēt telpām pieskaņotas kāpnes. Izvēlētās ir gana askētiskas, turklāt neaizņem daudz vietas un padara noskaņu apartamentos rotaļīgāku.
EKSKLUZĪVAS VANNAS. Viesnīcas servisa līmeni spodrina katrā numurā atrodamā vulkāniskā ieža vanna no Victoria&Albert. Dažos numuriņos vanna atrodama pašā istabas vidū, piešķirot apartamentiem vēl īpašāku noskaņu.
AKCENTS. Apzināts lēmums bija viscaur mierīgajos un dabiskajos toņos veidotajās telpās ieviest pa kādam košam akcentam – šim nolūkam izraudzītas pašmāju mākslinieces Elitas Patmalnieces gleznas, kuras atdzīvina viesnīcu, bet tai pašā laikā piestāv neitrālajai videi.
ANTĪKS, BET MODERNS. Viens no antikvāriem priekšmetiem, kas līdzās skapjiem atrodas Annas Hotel, ir sekretārs, pie kura strādājis Garlībs Merķelis, iespējams, rakstot populārā romāna Latvieši rindas. Šobrīd tas ir ieguvis dažus modernus papildinājumus un rotā viesnīcas kamīnzāli.
KOŠI. Kā košs akcents viesu istabiņās dominē krēslu pārklājums un dažviet arī aizkaru izvēle – tie ir ķieģeļu sarkanos toņos, tādējādi atdzīvinot telpu
KOMFORTS. Katrs viesnīcas numuriņš ir veidots citāds, lai klientiem būtu izvēles iespējas – taču galvenais nosacījums it visos ir augstas kvalitātes dizaina risinājumi un komforts
BEZ NOSLĒPUMIEM. Interesantus numuriņus padara tas, ka sanitārā mezgla zona tajos atdalīta ar stikla sienu – tas rada tikai jaušanas noslēpumainības efektu un arī vizuāli paplašina telpu.
OZOLKOKA SKAPIS. «Šis skapis atspoguļo jau minēto Garlība Merķeļa laiku, tas veidots apmēram pirms 200 gadiem un savulaik pat atradies kādā arhīvā. Tas ir no īsta ozolkoka,» pastāsta Kristaps. Tā restaurācijas procesā kā balsts pamatīgajai mēbelei izraudzīti ķieģeļi, kas pilda arī dizaina funkciju.
UNIKĀLAS KĀPNES. «Meklējot meistarus, apzināti raudzījāmies pēc tādiem, kuri parakstās izveidot vienu vai otru konstrukciju, ko esam iecerējuši sarežģītāku nekā ierasts. Kāpnes unikālas ar to, ka tām iztrūkst tādas nesošās detaļas, kādas klasiski tur būtu,» norāda Kristaps.
PILNĪBA. Katrā detaļā saimnieki vēlējušies atspoguļot pilnību. Viesnīcā redzamās santehnikas iekārtas ir no firmas Vola, kas, pēc Kristapa domām, neprasa liekus komentārus par kvalitātes izpildījumu, bet keramikas izstrādājumi ir no itāļu zīmola Catalano – tie izvēlēti gan kvalitātes, gan interesanto kombināciju dēļ.
SENI SKAPJI. Viesnīcas dizains interesants ar to, ka telpās valda absolūts modernisms un progresīvi materiāli, taču pamatīgumu un īpašu auru tam piešķir senatnīgs papildinājums – veclaicīgi skapji, kuri atjaunoti jau mūsdienīgā rokrakstā. «Mūsu ideja bija tāda – to, kas saglabājams, to saglabājam, bet to, kas labojams, pārvēršam par modernu. Tā veidoti visi šeit redzamie skapji,» teic Kristaps. Šīs idejas autors ir pats saimnieks, bet viņu atbalstīja mēbeļu restaurators Rolands Kļaviņš. «Modernā un senatnīgā salikums skapjos ir viņa nopelns. Skapji tika vākti, ļoti rūpīgi pārdomājot to vēsturisko piederību un laika posmu,» saka Kristaps.
NEPARASTI. Lieliska sadarbība izvērtusies ar koktēlniekiem Māri Tilibu un Ivaru Lāci no Suntažu puses – viņu veidota ir, piemēram, neparastā recepcijas lete uzreiz pie ieejas. Lai arī interesanta dizaina, tā tomēr ir neuzkrītoša un, pats svarīgākais, no dabiska materiāla.
DABĪGI MATERIĀLI. Saimnieks norāda, ka katrā Annas Hotel telpā izmantoti dabiskie apdares materiāli, par ko var pārliecināties, apskatot sienas tuvāk: «Piemēram, sienas apstrādātas ar kaļķa marmora apmetumu, bet griesti – ar kaļķu krāsu. Pilnīgi visur – gan SPA kompleksa telpās, kas atrodas pagrabstāvā, gan viesu istabās un restorānā – ir izmantoti dabīgie apdares materiāli. Ikdienā mēs par to nestāstām, bet saprotam, ka netieši izmantotie būvniecības materiāli cilvēkiem palīdz šeit justies labāk.
TASĪTES PIE GRIESTIEM. Stiklotā siena, kas šķir restorānu no terases, ir atbīdāma, tādā veidā iegūstot papildu platību restorāna telpām. Griestu lampas restorāna telpā veidotas kā apgāztas tasītes – kapučīno un espresso.
DIVOS STĀVOS. Kopā Annas Hotel ir deviņi numuriņi, no kuriem lielākā daļa izbūvēti divos stāvos kā apartamenti – augšā iekārtota guļamzona, bet pirmajā stāvā dzīvojamā. Tas piešķir papildu plašumu, tādā veidā nodrošinot viesiem papildu komfortu.
KONTRASTS. Vienu no restorāna gala sienām klāj kaļķu marmora apmetums, kas apzināti veidots nelīdzens, ar reljefu – šāds efekts panākts, izvēloties atšķirīgus klāšanas paņēmienus. Piesātinātais ķieģeļu sarkanais tonis labi kontrastē ar pārējo sienu neitrālo nokrāsu.
SVĒTKU NOSKAŅA. Restorāna telpas ir plašas, tāpēc piemērotas arī lielākām svinībām – tur svinīgu noskaņu rada arī mēbeles. «Šie ir Bonaldo ražotie krēsli, konkrēti modelis Victor, kas ieguvis arī dizaina balvu. Tie ir ērti ar to, ka šim pašam modelim iespējams iegādāties arī bāra krēslu versiju,» teic Kristaps. Galdu kāju izliekums pieskaņots krēsliem – tos veidojuši koktēlnieki Māris Tilibs un Ivars Lācis, turklāt tie ir darināti no muižas parkā augošajiem ošiem.