Rūpnieciski ražotus Adventes kalendārus ar miniatūrām šokolādes konfektītēm aiz košām bildītēm atveramos lodziņos nu jau var nopirkt katrā veikalā, bet tas nav tik īpaši, nav personiski.
Adventes laika dziļākā būtība tomēr ir gatavošanās un Ziemassvētku brīnuma gaidīšana, tāpēc ir vērts mazliet pacensties, lai sirsnīgu un interesantu dienu skaitītāju pagatavotu saviem spēkiem. Ideju iesaka Liāna Čeredņikova
Nepieciešamie materiāli: stieple vai elastīgas klūgas,vijīgi bērza zari, smalka stieplīte, 24 organzas vai cita materiāla maisiņi, krāsainas auduma lentes, zaļš zīdpapīrs, konfektes, kniepadatas ar perlamutra galviņām, grieznes, dekoratīvi putni
Darba gaita: No stieples vai elastīgas kārklu klūdziņas izliec apli, kura diametrs nav mazāks par 50 cm. Pēc rudens vētrām pilna zeme ar vēju notrauktiem koku zariem – savāc pagarus, vijīgus bērza zarus, atbrīvo tos no kaltušajām lapām. Ar smalkas stieplītes palīdzību zaru nostiprina pie stieples un apvij, veidojot vienmērīgi biezu zaru vainagu. Vainagam nevajadzētu būt perfektam savās formās – kāds nepaklausīgs zara galiņš tam tikai piešķirs šķietamu vieglumu un rotaļīgumu. Ar kniepadatu palīdzību pie zaru vijuma četrās vietās piestiprina garas lentes, ar kurām pārsteigumu vainagu pakārs pie griestiem. Ja laiks atļauj, nelielus maisiņus, kuros paslēpt katras dienas mazo pārsteigumu, var sašūt pats. Šoreiz izmantojam jau gatavus organzas maisiņus. Tā kā materiāls nav pavisam necaurspīdīgs, jāparūpējas par papildu noslēpumainību: no ļoti plāna, bet stingru formu uzturoša putuplasta materiāla un zaļa zīdpapīra veidojam maisiņu oderīti . To ievietojam katrā maisiņā.Var sākties lielie pārsteigumu radīšanas darbi! Atbilstoši mērķauditorijai katrā maisiņā ieliekam un paslēpjam kādu mazu dāvaniņu, kādu mīļu nieciņu, kādu saldumiņu vai ko citu. Kad visi 24 maisiņi piepildīti, tos aizsien. Katru nu jau noslēpumaino maisiņu iesien zeltītā aukliņā vai šaurā lentītē un ar kniepadatu palīdzību piestiprina pie zaru vainaga. Kniepadatu perlamutra galviņas uz brūno zaru vainaga fona atgādina sniegogas, tāpēc pats piemērotākais papildinājums šādam noformējumam, šķiet, ir putni! Lielāki, mazāki, viens par otru košāki un amizantāki – kāpēc ne – tieši viņi visu četru nedēļu garumā līdz pat Ziemassvētku vakaram būs pārsteigumu kalendāra modrie sargi.
PADOMS
Dāvanu maisiņus papildus var izrotāt arī ar attiecīgu katras dienas ciparu – 1, 2, 3 utt.Ja katras dienas pārsteigumu atvērēji ir bērni, viņus noteikti iepriecinās saldumi un našķīši – katru dienu kaut kas cits.Ja pārsteigumi sarūpēti lielāki un maisiņā neietilpst, tos var nobēdzināt kur citur. Maisiņā ir tikai norāde, kas paslēpts un kur meklējams. Lieliem bērniem laba dāvana var būt arī maza vēstulīte par kādu bijušu notikumu, kas liks pasmaidīt, to atceroties.Brīnišķīga dāvana būs biļetes uz teātri vai koncertu: laikus internetā nopērk, izdrukā un kā puzli sadala sešos vai vairāk gabaliņos – katru dienu atrodot pa fragmentiņam, pārsteigumi turpinās!Tāds mazs pārsteigumu maisiņš sevī var glabāt arī dārgas un nopietnas dāvanas (jaunas automašīnas vai mājas atslēgas, rotaslietas, dārgakmeņiem klātus gredzenus, biļetes kopīgam ceļojumam un ko tik vēl ne. Arī īsa, bet kodolīga ziņa: «Aiziešu pēc alus jebkurā laikā!» vai «Šodien nomazgāšu traukus!» tiks novērtēta un radīs prieku.