Ceturtdiena, 23.marts

redeem Mirdza, Žanete, Žanna

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Māja

Elpceļi grib atviegloti uzelpot

Kad pienāk pavasaris, tas ne vienmēr nozīmē, ka saaukstēšanās sezona ir beigusies. «Bieži vien notiek tā, ka organisma rezerves ir jau krietni izsmeltas rudenī un ziemā, tāpēc pavasarī aizsargspējas ir novājinātas,» saka ārsts Kaspars Ivanovs, SIA Lotos pharma dibinātājs un valdes priekšsēdētājs.

 «Tāpēc respiratorie vīrusi, kas varbūt pat vairs nav tik spēcīgi kā sezonas sākumā, un arī baktērijas, kuras dzīvo mūsu elpceļos, joprojām spēj izraisīt infekcijas, turklāt arī komplikāciju risks kļūst lielāks.

Imunitāti mazina arī stress, neizgulēšanās, neveselīgs uzturs un citi faktori. Vīrusi un baktērijas dodas uzbrukumā, un rezultāts ļoti bieži ir izplatītākā slimība pasaulē – iesnas. Infekcijas izraisītāji nonāk deguna gļotādā un sāk vairoties. Paplašinās sīkie asinsvadiņi, kas atrodas deguna gļotādā, sākas tūska, tāpēc ir apgrūtināta ieelpa, aizkrīt viena nāss, pēc tam otra, arī izelpai vajadzīgs lielāks spēks. Iesnu sākumā gļotādas tūska nav pārāk liela, bet, palielinoties mikroorganismu daudzumam, tā kļūst arvien izteiktāka, tiek nosprostota gaisa plūsma caur nāsīm, un cilvēkam jāsāk elpot caur muti. Deguns vairs nespēj pilnvērtīgi pildīt savus uzdevumus: attīrīt, sasildīt un mitrināt gaisu. Sākumā novēro tikai deguna tecēšanu, kas vairāk saistīta ar to, ka pastiprinās gļotādas sekrēcija un arī no asinsvadiem nāk klāt papildu plazmas daļa; šķidrums ir caurspīdīgs. Vēlāk parādās strutainas iesnas.»

Atvieglot ne vienmēr ir ārstēt

Ļoti bieži pirmais, ko meklē cilvēks, kuram uzbrukušas iesnas, ir pilieni, kuri sašaurina deguna gļotādas asinsvadus. Tos lieto, lai varētu atkal paelpot caur degunu. Ir situācijas, kad šie pilieni patiešām noder, taču jāapzinās, ka tie neārstē iesnas, bet vienīgi atvieglo traucējošos simptomus. Ķeroties pie deguna attaisītājiem pilieniem otro, trešo vai pat ceturto reizi sezonā, cilvēks nereti atklāj, ka tie vairs tik labi nepalīdz. «Ja iesnu izraisītājs ir spēcīgāks, tad cilvēki mēdz pārcensties, lietojot šos līdzekļus,» saka ārsts, «asinsvadi gan tiek sašaurināti, bet organisms neko nesaņem pretī, cilvēks uz brīdi gan atkal var elpot, taču viņš ieelpo tos pašus iesnu izraisītājus dziļāk, tie nokļūst deguna blakusdobumos, un iekaisums attīstās tālāk.»

Sinunorm – atbalsts no iekšienes

Iesnu gadījumiem tiek piedāvāts plašs lokālas iedarbības preparātu klāsts. Pagaidām mazāk pazīstami ir produkti, kas lietojami iekšķīgi. «Ja cilvēks vēlas rūpēties, piemēram, par locītavu veselību, tad šķiet gluži pašsaprotami, ka šim nolūkam viņš izvēlas gan ārīgi, gan iekšķīgi lietojamus produktus,» stāsta K. Ivanovs. «Līdzīga pieeja ir loģiska, rūpējoties par augšējiem elpceļiem – līdztekus lokālas iedarbības produktiem vajadzīgi arī tādi, kuri darbojas sistēmiski. Priekšstats, ka iesnu gadījumā nepieciešami tikai lokāli lietojami produkti, ir vakardiena, ir jādomā tālāk uz priekšu. Tas pamudināja izveidot Sinunorm – iekšķīgi lietojamu produktu kapsulu formā, kura sastāvā ir gaiļbiksīšu, priežu mizu, timiāna, plūškoka un apiņu ekstrakts. Sinunorm sastāvs ir izveidots, ņemot vērā apstākļus, kādi ir mūsu ziemeļu platuma grādos, un izmantojot tos ārstniecības augus, kuri šeit ir visvairāk pārbaudīti un atzīti par efektīviem tieši augšējo elpceļu veselības nodrošināšanai. Produktam piemīt vairāku veidu labvēlīga iedarbība: tas sekmē iekaisuma samazināšanos un gļotu šķidrināšanos, palīdz cīnīties pret baktērijām un izvadīt mikroorganismu sabrukšanas produktus, toksīnus. Zināmu labvēlīgu efektu Sinunorm dod arī sausa un mitra klepus gadījumā, bet galvenokārt tas ir domāts lietošanai iesnu gadījumā, jo elpceļu problēmas nereti sākas tieši ar tām. Šis produkts kursa veidā ieteicams cilvēkiem, kuriem bieži ir iesnas, un arī tiem, kuriem iesnu rezultātā rodas komplikācijas, kas saistītas ar deguna blakusdobumiem vai ausīm. Lietojot Sinunorm, samazinās komplikāciju veidošanās risks.»

Labas atsauksmes

«Latvijā Sinunorm vēl nav populārs, bet Lietuvā daudzi ārsti iesaka pacientiem lietot šo produktu, kas ir pieejams jau divus gadus un tiek lietots ar labiem panākumiem,» teic K. Ivanovs. «To apstiprina arī novērojums, ko veicām Viļņas lielākajā klīnikā. Ārsti sniedza labas atsauksmes par Sinunorm, to var izmantot gan kombinācijās ar citiem produktiem, gan arī atsevišķi. Speciālisti atzīst, ka tas ir iedarbīgs, turklāt aktīvo komponentu sastāvs tajā ir lielāks nekā konkurentu produktiem no Vācijas, Austrijas un Beļģijas, līdz ar to mūsu Latvijas produkts kaimiņvalstī ir populārs. Lietuviešu kolēģi arī atzina, ka Sinunorm lietošana patiešām palīdz izvairīties no iesnu komplikācijām, piemēram, no deguna blakusdobumu iekaisuma, kas attīstās aptuveni piecos procentos gadījumu un ir grūti ārstējams, nereti vajadzīgas nepatīkamas procedūras, tiek nozīmētas antibiotikas u.c. Arī papildus šai ārstēšanai ir mērķtiecīgi lietot Sinunorm.» n

Reklāmraksts tapis sadarbībā ar SIA Lotos pharma

***

Ārstniecības augu iedarbība:

• Gaiļbiksīšu ekstraktam ir nomierinošs, pretklepus, pretiekaisuma un sviedrējošs efekts, izteikta sekrēciju veicinoša, urīndzenoša un spazmolītiska iedarbība.

• Priežu mizu ekstraktam ir spēcīgas pretiekaisuma, baktericīdas, bronholītiskas un imūnsistēmu stimulējošas īpašības, tas pasargā asinsvadus no apkārtējās vides faktoru radītās kaitīgās ietekmes, stiprina asinsvadu sieniņas, palīdzot atjaunot tajās kolagēna

slāni. Piemīt asinsspiedienu pazeminošas īpašības – palīdz paplašināt sašaurinātos asinsvadus, tā veicinot asinsrites uzlabošanos.

• Timiāna ekstrakts pazīstams ar savu dezinficējošo, atkrēpošanu veicinošo,

spazmolītisko un pretiekaisuma iedarbību.

• Plūškoka ekstrakts spēcina organismu, to lieto dažādu elpceļu vīrusu slimību gadījumā; arī kā sviedrējošu līdzekli. Profilaktiski lietojot, spēcina organisma aizsargspējas,

mazina uzņēmību pret vīrusu, baktēriju, dažādu mikrobu un alergēnu iedarbību.

• Apiņu ekstraktam piemīt nervu sistēmu nomierinošas, pretvīrusu un antibakteriālas īpašības. Ja cilvēks ir stresā, viņš sāk elpot ātrāk un seklāk, līdz ar to organisms nesaņem vajadzīgo skābekļa daudzumu. Nomierinot elpošanu, var iegūt labāku efektu arī elpceļu problēmu gadījumā.