Evija – ziede, kurai jābūt katrā mājas aptieciņā

© personīgā arhīva

Ja, rūpējoties par savu veselību, dodat priekšroku līdzekļiem no dabas vielām, ziedes Evija nosaukums komentārus neprasa, jo tā ir tautā iecienīta un izturējusi laika pārbaudi. Pēdējā laikā arvien vairāk kļūst to, kuri atgriežas pie dabas vērtībām, jo daba nepieviļ.

«Ievērojot ģimenes tradīcijas, es gatavoju šo ziedi Evija, izmantojot sava tēva Edgara Riņķa izstrādāto un patentēto tehnoloģiju,» stāsta Evija Riņķe. «Tēvs savulaik teica: katram kārtīgam latvietim ģimenes aptieciņā ir jābūt šai ziedei. To patiešām var lietot visi ģimenes locekļi, sākot no bērniem un beidzot ar sirmgalvjiem. Ziede ir gatavota pēc senas receptes, kas nodota no paaudzes paaudzē. Ziedes Evija sastāvā ir sveķi, cūku tauki, sviests un bišu vasks. Visas šīs sastāvdaļas tiek ievāktas un apstrādātas Latvijā, ievērojot augstas izejvielu kvalitātes prasības. Attiecīgi sagatavojot, ņemot vērā produktu savstarpējās mijiedarbības īpatnības un savienojot tos pareizās proporcijās, top augstvērtīga, dabiska un enerģētiski aktīva ziede. Sākotnēji to izmantoja apdegumu ārstēšanai, bet vēlāk tika pierādīta ziedes efektivitāte, dziedējot arī dziļākus ādas bojājumus un grūti dzīstošas brūces – tās sadzija ātrāk, rētas nebija tik manāmas vai izzuda pilnīgi. Protams, jāievēro nosacījums, ka ziede jālieto līdz pilnīgai audu sadzīšanai. Laika gaitā atklājās, ka ziedei piemīt arī citas labas īpašības.»

Ziedes Evija iedarbība

• Aukstā laikā aizsargā ādu no sala un vēja nelabvēlīgās ietekmes. Pirms nodarbošanās ar ziemas sporta veidiem, zemledus makšķerēšanu un citām ilgstošām aktivitātēm aukstā laikā ārpus telpām ar ziedi ieziež sejas ādu, īpašu uzmanību pievēršot degunam un vaigu galiem. Ja nepieciešams, plānā kārtiņā ieziež arī rokas. Ziede izveido aizsargslāni, kas ļauj izvairīties no apsaldējumiem un ādas problēmām, kuras raksturīgas aukstam laikam.

• Pasargā ādu no izžūšanas un apdegšanas saules staros. Tas ir īpaši aktuāli pavasara pirmajās saulainajās dienās, kad āda vai viegli apdegt, jo pa ziemu tā nereti kļuvusi sausa un plāna.

• Noder elpceļu vīrusu infekciju profilaksei: gripas un citu respiratoro vīrusu slimību sezonā ziedi ieziež deguna ejās pirms došanās uz darbu, skolu, veikalu vai citām vietām, kur pastāv inficēšanās risks.

• Iesnu gadījumā palīdz atvieglot elpošanu: ziedi uzziež uz deguna un plašākā laukumā uz pieres, lai mazinātu varbūtējo komplikāciju – deguna blakusdobumu iekaisuma risku.

• Bronhīta un augšējo elpceļu (rīkles gļotādas, balsenes) iekaisuma gadījumā palīdz atvieglot stāvokli. Ādu ieziež vairākas reizes dienā, uz nakti liek sasildītus apliekamos uz krūtīm; ierīvē arī pēdu apakšas, līdz tās kļūst karstas, un uzvelk siltas vilnas zeķes. Bērniem ierīvē arī kāju ikrus.

• Angīnas, kakla sāpju un aizsmakuma gadījumā ziedi izmanto lokāli: vairākas reizes dienā mutē izkausē zirņa lieluma piciņu.

Evija&Stēvija

Pievienojot stēviju, ziede iegūst jaunas īpašības, jo stēvijai piemīt antibakteriāla, audus atjauninoša un pretiekaisuma iedarbība. Ziedi Evija&Stēvija lieto ārīgi termisku un ķīmisku ādas bojājumu ārstēšanai. Ja pusotras minūtes laikā pēc ādas bojājuma tiek uzklāta šī ziede, mazinās sāpes un apdeguma sekas. Tā noder arī grūti dzīstošu brūču un pēcoperācijas rētu dziedēšanai. Ziedi lieto arī masāžu veidā un pēc pirts veselības un imūnsistēmas stiprināšanai.

 www.ziedeevija.lv

Svarīgākais