\\Māja

Interesanti: Kādas dāvanas izvēlas Latvijas iedzīvotāji?

 
©F64

Pētot Latvijas iedzīvotāju dāvināšanas paradumus un vēlmes, IKEA aptaujā* secināts, ka tikai 11 % iedzīvotāju patīk paštaisītas vai personiskas dāvanas. Lielākā daļa cilvēku vēlas saņemt praktiskas dāvanas (49 %) vai pārsteigumus (33 %).

Interesanti, ka vecāka gadagājuma cilvēki vismazāk vēlas saņemt paštaisītas dāvanas - tikai 3 % respondentu vecumā no 65 līdz 74 gadiem aptaujā apgalvoja, ka viņiem patīk pašgatavotas vai personiskas dāvanas. Savukārt visvairāk šāda veida dāvanas patīk 25-34 gadus veciem cilvēkiem (17 %) un sievietēm (14 %).

Aptaujā noskaidrots, ka lielākais izaicinājums pirms Ziemassvētkiem ir izdomāt un izvēlēties dāvanas - 65 % respondentu atzina, ka šis uzdevums viņiem sagādā grūtības. Turklāt izrādās, ka aptaujātajiem, it īpaši vīriešiem, visgrūtāk ir izvēlēties dāvanu savai otrajai pusītei - tā apgalvoja 34 % vīriešu un 19 % sieviešu.

Savukārt tuviniekiem Latvijas iedzīvotāji šogad visbiežāk dāvinās pārtiku, saldumus vai dzērienus (38 %), interjera vai mājas labiekārtošanas preces (32 %), skaistumkopšanas produktus vai kosmētiku (32 %) un pasākumu biļetes (22 %). Vairums respondentu šogad vienai dāvanai plāno tērēt 5 līdz 20 eiro.