IZLASI! Ļo­ti vien­kār­ši imu­ni­tā­tes stip­ri­nā­ša­nas pa­ņē­mie­ni.

© F64

Te nu mēs at­kal esam – ap­ku­res se­zo­nas sā­ku­mā, zie­mas priekš­no­jau­tās, var­būt jau pār­cie­tu­ši pir­mo sa­auk­stē­ša­nos, un uz­ma­nī­bas cen­trā ir jau­tā­jums par imu­ni­tā­tes stip­ri­nā­ša­nu. Ja sli­mī­bas ķe­ras klāt ci­ta pēc ci­tas, tad, pro­tams, jā­iet pie ār­sta. Bet ja ko­pu­mā esam ve­se­li, par la­bu nāks arī ļo­ti vien­kār­ši imu­ni­tā­tes stip­ri­nā­ša­nas pa­ņē­mie­ni.

Da­ļa no tiem mums sen jau zi­nā­ma: ra­ci­o­nāls die­nas re­žīms, ga­na ilgs nakts­miers, pie­tie­ka­ma fi­zis­ka slo­dze, vit­amī­niem ba­gāts sa­ba­lan­sēts uz­turs, tā­pat arī stre­sa me­nedž­ments, jo sprie­dze grauj or­ga­nis­ma pre­tes­tī­bas spē­jas da­žā­dām sli­mī­bām.

No­teik­ti ir re­gu­lā­ri jā­uz­tu­ras svai­gā gai­sā un ie­spē­ju ro­be­žās jā­cen­šas arī no­rū­dī­ties.

Ne vien­mēr ie­vē­ro­jam šos pa­do­mus, bet tie pa­tie­šām dar­bo­jas. Nav ne­kas ie­bil­stams arī pret ie­cie­nī­to ehi­nā­ci­jas, greip­frū­tu, mež­ro­zī­šu, ķip­lo­ku, me­dus un ci­tu da­bas lī­dzek­ļu lie­to­ša­nu, ja vien ne­gai­dām no tiem ne­ie­spē­ja­mus brī­nu­mus. Bet ir vēl ci­ti lī­dzek­ļi, ku­ri kal­po imu­ni­tā­tes stip­ri­nā­ša­nai.

Pie­na pro­duk­ti ar la­ba­jām bak­tē­ri­jām

Lai va­rē­tu pre­to­ties da­žā­dām sli­mī­bām, ir sva­rī­gi, lai bū­tu nor­mā­la zar­nu mik­ro­flo­ra, kas sar­gā or­ga­nis­mu no in­fek­ci­jām, neit­ra­li­zē tok­sis­kas vie­las, pa­līdz uz­tu­rēt nor­mā­lu zar­nu dar­bī­bu, ne­ļauj sa­vai­ro­ties kai­tī­gām bak­tē­ri­jām. Ik­die­nā var or­ga­nis­mam pa­lī­dzēt, lie­to­jot uz­tu­rā jo­gur­tus un ci­tus pie­na pro­duk­tus, kas sa­tur bi­fi­do­bak­tē­ri­jas.

Au­zu vai mie­žu pro­duk­ti

Au­zas un mie­ži sa­tur be­tag­li­kā­nus - vie­las, ku­rām pie­mīt spē­ja ak­ti­vēt imūn­sis­tē­mu un likt tai strā­dāt la­bāk. Ir arī da­ti, kas liek do­māt, ka be­tag­li­kā­ni spēj nor­ma­li­zēt slik­tā ho­les­te­rī­na lī­me­ni un vei­ci­nāt brū­ču dzī­ša­nu.

Jū­ras vel­tes un zi­vis

Tās ba­gā­tas ar se­lē­nu, kas vei­ci­na bal­to asins­ķer­me­nī­šu vai­ro­ša­nos, kas uz­brūk in­fek­ci­jas iz­rai­sī­tā­jiem mik­ro­or­ga­nis­miem un tos iz­nī­ci­na. Ome­ga - 3 tauk­skā­bes, kas ir zi­vīs, sti­mu­lē šo lei­ko­cī­tu ak­ti­vi­tā­ti.

Tē­ja

Gan za­ļā, gan mel­nā tē­ja ir ba­gā­ta ar an­ti­ok­si­dan­tiem un sa­tur vie­las, kas pa­līdz ap­ka­rot dau­dzus vī­ru­sus, bak­tē­ri­jas un sē­nī­tes. Vis­la­bāk imu­ni­tā­ti spē­ci­na stip­ra tē­ja.

Liel­lo­pu ga­ļa

Tā sa­tur cin­ku, kas pa­zīs­tams ar sa­vu spē­ju lab­vē­lī­gi ie­tek­mēt lei­ko­cī­tu ra­ša­nos un pa­lie­li­nāt to kau­jas spē­ju pret in­fek­ci­ju iz­rai­sī­tā­jiem. Sa­vu­kārt cin­ka trū­kums or­ga­nis­mā vā­ji­na imu­ni­tā­ti. Ie­tei­ca­ma ir lie­sa liel­lo­pu ga­ļa. Tā no­dro­ši­na arī uz­tu­rā va­ja­dzī­gās ol­bal­tum­vie­las.

Sē­nes

Lī­dzī­gi au­zām un mie­žiem tās sa­tur be­tag­li­kā­nus, kas vei­ci­na lei­ko­cī­tu at­tīs­tī­bu un ak­ti­vi­tā­ti cī­ņā pret in­fek­ci­jas iz­rai­sī­tā­jiem. Se­viš­ķi ie­tei­ca­mas ir ši­ta­kē sē­nes.

Gais­ma

Ga­da tum­ša­jā lai­kā ir vērts iz­man­tot kat­ru ie­spē­ju uz­tu­rē­ties sau­les gais­mā. Var iz­man­tot arī gais­mas te­ra­pi­jas lam­pas. Gais­ma vei­ci­na un re­gu­lē bio­lo­ģis­kos pro­ce­sus, pa­līdz or­ga­nis­mam at­gūt līdz­sva­ru, dzī­ves­prie­ku, sti­mu­lē paš­at­ve­se­ļo­ša­nos.

Kaut ne­daudz jaut­rī­bas

Tais­nī­ba tei­cie­nam, ka smie­ties ir ve­se­lī­gi. Labs no­ska­ņo­jums pa­līdz sek­mī­gāk tikt ga­lā ar sli­mī­bu iz­rai­sī­tā­jiem, tā­pat kā ar dau­dzām dzī­ves lik­stām. Stās­tiet anek­do­tes, ska­tie­ties jaut­ras fil­mas un iz­rā­des, prie­cā­jie­ties kaut vai par sī­ku­miem.

Māja

Pieņemot lēmumu par dzīvokļa iegādi un apskatot potenciālos mājokļus, varam nonākt situācijā, kad uzmanību pievēršam vien dzīvokļa izskatam un platībai, taču aizmirstam par daudzām nozīmīgām detaļām. Ko nepieciešams pārbaudīt, lai pēcāk nenonāktu nepatīkamās situācijās saistībā ar jauniegādāto mājokli, stāsta Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.