Micelāro ūdeni, kas ir radies pagājušā gadsimta 90. gados Francijas kosmētikas laboratorijās un kas jau šķiet neaizvietojams vasaras karstajā laikā, pēdējos gados piedāvā teju ikkatrs kosmētikas zīmols. Tas ir ļoti iecienīts attīrošs līdzeklis tā daudzveidīgo īpašību dēļ, jo, pateicotes micelārajai tehnoloģijai, to var izmantot kā efektīvu sejas ādas attīrītāju, toniku un dekoratīvās kosmētikas noņēmēju. Turklāt tas maigi rūpējas arī par jutīgu ādu.
Kas ir micelārā tehnoloģija, un kāpēc tā ir laba ādai? Un kā to pareizi lietot - ir vai nav jānoskalo?
Micelārās tehnoloģijas pamatā ir cilvēka acīm neredzamas micellas, kas sastāv no ūdens un taukvielu saistošajām daļiņām - tās aptver netīrumu daļiņas un pievelk tās gluži kā magnēts, ātri, efektīvi, maigi un saudzīgi atbrīvojot ādu no dekoratīvās kosmētikas un visiem apkārtējās vides netīrumiem. Turklāt toniks pēc tā lietošanas nav nepieciešams. Labs risinājums no ekonomiskā viedokļa.
Micelārā tehnoloģija ir maiga un saudzīga, tajā nav sārmu un citu virspusēji aktīvu kairinātāju, tāpēc tas nerada sausuma sajūtu, apsārtumu vai niezi, un tāpēc to iesaka arī cilvēkiem ar izteikti jutīgu ādu, kā arī tiem, kuri sejas ādas mazgāšanai nevar izmantot parasto ūdeni.
To var lietot arī maziem bērniem, kuru āda ir sevišķi jutīga. Tas ir izmantojams sejas tīrīšanai ikdienā - gan no rīta, gan vakarā. Turklāt tas ir saudzīgs un pietiekami maigs, lai to lietotu jutīgajā acu zonā.
Lielākoties micelārajam ūdenim nav izteiktas smaržas un krāsas, tomēr atsevišķi kosmētikas ražotāji, to izgatavojot pēc atšķirīgām formulām, piedāvā micelāro ūdeni vai ar papildus mitrinošām īpašībām, vai pievienojot patīkamus aromātus (piemēram, rožu, lavandas, piparmētras, rozmarīna), kas sniedz svaigumu un papildu komforta sajūtu.
Tomēr viedokļi par to, vai micelārais ūdens ir jānoskalo, joprojām dalās. Lai arī ražotāji norāda, ka tas nav jādara, tas nav tik viennozīmīgi. Piemēram, farmaceiti iesaka to vakarā noskalot - pirms uzklāt nakts krēmu. Arī es micelāro ūdeni sejas ādas attīrīšanai izmantoju jau ilgāku laiku, to neskalojot nost, un tikai šajā pavasarī, ieklausoties kādas farmaceites teiktajā, nolēmu pamainīt ikdienas sejas kopšanas rutīnu. Un, ticiet vai nē, vakarā ar micelāro ūdeni attīrīta un ar parasto ūdeni noskalota sejas āda plus nakts krēms no rīta ir možāka, un, kas būtiski, vairs nav ikrīta plakstiņu tūskas. Ja līdz šim vaina tika novelta uz mikrocirkulācijas traucējumiem, tad nu jau pāris mēnešu eksperiments ar micelāro plus parasto ūdeni apstiprina kosmetologu teikto, ka tūska var liecināt arī par kosmētikas līdzekļa - tik aktīva, ka noēd no ādas visu lieko - izraisītu alerģisku reakciju. Un tas nozīmē, ka arī micelārais ūdens nav nekāds brīnumlīdzeklis, kas vienādi der un ir labs visiem.
*PIEVĒRSIET UZMANĪBU
micelārā ūdens sastāvam: tajā nedrīkst būt sintētiskas smaržvielas, spirts, ēteriskās eļļas, konservanti un parabēni
RAŽOTS LATVIJĀ
STENDERS micelārais ūdens Savvaļas roze ir bagātināts ar savvaļas rožu ekstraktu, kas rūpējas par ādas tonizēšanu un mitrina to; kumelīšu ekstrakts saudzīgi kopj un nomierina; hidrolizētais kolagēns gādā par mitruma saglabāšanu ādā
EKOHOUSE micelārais ūdens Alveja (sausai ādai) ir izgatavots uz augu komponentu bāzes, ar alvejas aromātu
DZINTARS micelārā ūdens acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanai Kredo Natur sastāvā ir dabiskie miltenes lapu, smiltsērkšķu unalvejas ekstrakti, kas mitrina un tonizē ādu
MADARA micelārā ūdens formulas pamatā ir ādu mitrinošā alveja un hialuronskābe, kā arī nomierinošs ziemeļu peonijas ekstrakts
SEAL Sensitive micelārais ūdens ir bagātināts ar alvejas ekstraktu un babasu eļļu, īpaši piemērots sausai un jutīgai, kā arī dehidrētai ādai.