Pētot jūras sāls sastāvu, zinātnieki nonākuši pie secinājuma, ka tajā ir gandrīz visi ķīmiskie elementi, kas mums pazīstami.
Pateicoties bagātīgajam sastāvam, jūras sāls normalizē endokrīnās sistēmas darbu un aizsargā imunitāti. Dabiskais jods tā sastāvā veicina pareizu vielmaiņu un paaugstina organisma tonusu. Jūras sālī ir arī selēns, bez kura nav iespējama normāla šūnu darbība. Magnijs un broms sāls sastāvā palīdz organismam atslābināties, cīnīties ar šķidruma aizturi tajā. Tieši tāpēc, ka jūras sālī ir tik daudz veselībai nozīmīgu mikroelementu, to izmanto sāls vannām. Jūras sāls vannām ir spilgti izteikts ārstniecisks efekts. Ja moka bezmiegs vai ir nogurums, atliek tikai iegremdēties šādā vannā!
Viens no jūras sāls veidiem ir ķeltu jūras sāls, kam piemīt labas garšas īpašības, ar lielu daudzumu minerālvielu un citu vērtīgu elementu. Protams, ja ir svarīgi veselīgas ēšanas principi, noteikti parasto sāli vajadzētu aizstāt ar jūras sāli. No parastā sāls tas atšķiras ar garšu - piešķir produktiem maigu un aromātisku garšu un ar to, ka jālieto tikai pie gataviem ēdieniem. Pastāv uzskats, ka jūras sālī ir retas gāzes, kas, ūdenim un sālim nonākot saskarē, izdalās un piešķir pārtikai neparastu aromātu. Jūras sāls atšķirībā no galda sāls ir pelēcīgā nokrāsā, ar izteiktu tekstūru. Jāatceras, ka tas nav tik sāļš kā galda sāls. Taču tas nenozīmē, ka šo sāli vajadzētu lietot lielā daudzumā, arī šeit ir vajadzīga mērenība.
Noderīgi!
* Lai būtu garantija, ka ir iegādāts kvalitatīvs jūras sāls, priekšroka jādod ekoveikalu produkcijai, jo bieži vien tirdzniecības vietās aiz šā nosaukuma «jūras sāls» slēpjas sāls, kas ir karsēts un attīrīts un rezultātā nav dabisks.
* Jūras sāli nav vēlams uzglabāt metāla traukos.
.