\\Māja
Komentāri / Nomainiet baltu miltu izstrādājumus pret pilngraudu produktiem; kāpēc?
 

7 komentāri

GGrauds
ko tas viss līdz,ja uz labības gāž baigos vairumus minerāļus miglo pat pirms kulšanas,ēdam vienu traķu ĶĪMIJU,,,,,,,,,,,,brīnamies,ka vēzis iet plašumā!!!!!!!!!!!!
3.marts, 7:36 Atbildēt
iir problēma
mums praktiski vairs nav tīru graudu, tāpec pilngrauda gadijumā pie visiem labumiem klāt nāk ari raundapa paliekas 100% un iespejamas ari šādas tādas herbicīdu un citas ķimijas ko lieto graudkopibā paliekas
3.marts, 7:43 Atbildēt
RRaimonds
Nepiekritīšu. Katru gadu PVD ar ES atbalstu taisa izlases analīzes, lai noteiktu kāda ir fungicīdu, pesticīdu un herbicīdu klātbūtne graudos - kopumā no 2kg parauga tiek veiktas 175 analīzes šajās galvenajās grupās. Mums (Grauda Spēkam) paveicās un trīs gadus diviem paraugiem tika veiktas šīs pārbaudes. Atrada pilnīgi neko! Piemēram, kviešos herbicīds norma ir 1mg uz kg, tad mūsu paraugā bija 0,03mg, kad jautāju ko tas nozīmē man izskaidroja, ka tas ir mazākais, ko Bior laboratorijā mērskala var uzrādīt.
Šis noteikti ir temats, kas vērts ne viena vien raksta un skaidrojuma.
Iedomāsimies - ja kāds zemnieks rīt nolēmis nokult graudus, bet šodien līst un viņa platība ir, piemēram, 1000ha. Klasiska nezinātāja doma - viņš nomiglos ar raundapu, lai graudi rīt ir sausi, tie nav jākaltē un varēs vairāk nopelnīt. Muļķības - elementāra matemātika - cik ilgi, vai cik traktoriem vienlaicīgi strādājot ir japavada darba h uz tik liela lauka!?
Gavenais domāt loģiski un neskriet pakaļ kādam kas bļauj! Viss ir paša cilvēka rokās :)
9.marts, 21:53 Atbildēt
GGita
Raimond, Jums paveicies. Bauskas pusee pirms plaujas pa laukiem miglotaaji ar indi ruukdami iet. Un ne no nostaastiem, nekaadas mulkiibas. Ap siem laukiem citi kulturaugi pec miglosanas sesijaam bojaa aiziet. Un ne jau vini miglo tad, ja lietus liist.
9.marts, 23:14 Atbildēt
FFiligrāns
Ak, tad, baltu milti vairs negaršo???
3.marts, 9:18 Atbildēt
zz
Agrāk miltus bīdelēja un tad izmantoja uzturā. Tagad iznāk, ka jāēd arī samaltas sēnalas. Taču viss nebūt nav tik viennozīmīgi forši par pilngraudu produktiem, kā tiek reklamēts. Es nepērku un neēdu, jo dārgi, negaršīgi un nav nemaz tik veselīgi tikai tos lietot uzturā vienmēr un visur.
4.marts, 16:23 Atbildēt
RRaimonds
Sēnalas nav grauda apvalks. Ja iedomajieties kā izskatās kviešu vārpa, tad sēnalas ir tās kurās turas graudi. Nokuļot tās tiek atdalītas.
9.marts, 21:36 Atbildēt