10 efek­tī­vā­kie pa­do­mi, kā zie­mas se­zo­nā ro­kas sa­gla­bāt ve­se­las un mai­gas

© F64

Zie­mā ik­vie­na sie­vie­te sāk uz­trauk­ties par sa­vām ro­kām, un tas gal­ve­no­kārt ir ādas un na­gu dēļ, jo auk­stu­ma ie­dar­bī­bā āda kļūst sau­sa un raup­ja, bet na­gi kļūst jū­ta­mi traus­lā­ki. Mā­ja ap­ko­po­ju­si des­mit pa­šus efek­tī­vā­kos pa­do­mus, kā zie­mas se­zo­nā ro­kas sa­gla­bāt ve­se­las, mai­gas un skais­tas.

Tik­ko ie­stā­jas vē­sāks laiks, ir sva­rī­gi nē­sāt cim­dus. Tas ir pir­mais no­tei­kums, lai no asā vē­ja pa­sar­gā­tu ro­ku ādu. Ie­spē­jams, bū­siet ie­vē­ro­ju­šas, ka vis­vai­rāk no auk­stu­ma ie­dar­bī­bas cieš la­bā ro­ka, krei­ļiem at­tie­cī­gi krei­sā, jo tā bie­ži ir bez cim­da - at­ve­rot au­to­ma­šī­nas dur­vis, kaut ko mek­lē­jot ro­kas­so­mi­ņā, ru­nā­jot pa tāl­ru­ni. Skā­rien­ju­tī­go ie­rī­ču lie­to­tā­jiem ta­gad gan ir ri­si­nā­jums - in­ter­ne­ta vei­ka­los jau pa­rā­dī­ju­šies sti­lī­gi iG­lo­ve cim­di, ku­ru īpa­šais ma­te­ri­āls, kas ie­austs rā­dī­tāj­pirk­stā un īk­šķī, ļauj iz­man­to vis­as to­uch scre­en ie­rī­ces, ne­sa­ldē­jot ro­kas.

Ik­die­nā ro­ku kop­ša­nai va­ja­dzē­tu lie­tot bie­zus, trek­nus un ba­ro­jo­šus krē­mus. Mit­ri­no­šie krē­mi jā­at­stāj va­sa­rai. Ja ir liels sals, ie­tei­cams lie­tot krē­mus, kas vei­do aiz­sarg­slā­nī­ti. Ir sva­rī­gi, lai ro­ku āda die­nas ga­ru­mā ir mit­ri­nā­ta, lai nav vel­ko­ša un sau­sa sa­jū­ta. Ide­āli, ja ro­ku krē­ma tū­bi­ņu var ik­die­nā nē­sāt līdz­i so­mā, lai tas pie­ejams ik­reiz pēc ro­ku maz­gā­ša­nas.

Ro­kām zie­mā ļo­ti pa­tiks pa­ra­fī­na pro­ce­dū­ra - dzi­ļa mit­ri­nā­ša­na ar sil­do­šu efek­tu, kas la­bi ie­dar­bo­jas ne ti­kai uz ādu, bet arī uz na­dzi­ņiem. Pa­ra­fī­na van­ni­ņa ro­kām sniedz tū­lī­tē­ju re­zul­tā­tu, un jau pēc pirm­ā se­an­sa ro­ku āda at­gūst sa­vu da­bis­ko mit­ru­ma līdz­sva­ru un kļūst elas­tī­gā­ka un mīk­stā­ka. Pro­ce­dū­ras lai­kā ro­kām tiek veikts pī­lings, uz­klā­ta mas­ka, un tad tās tiek ie­grem­dē­tas kar­stā pa­ra­fī­na van­nā (3-5 rei­zes), iz­vei­do­jot tā­du kā cim­di­ņu. Pro­ce­dū­ras lai­kā sil­tu­ma ie­dar­bī­bā at­ve­ras po­ras, tiek sti­mu­lē­ta asins­ri­te un ak­tī­vās vie­las no­kļūst dzi­ļi ro­ku ādā. Efekts sa­gla­bā­jas ilg­sto­ši, jo ak­tī­vās vie­las vien­mē­rī­gas pa­ra­fī­na at­dzi­ša­nas re­zul­tā­tā tiek ie­slēg­tas ādas dzi­ļā­ka­jos slā­ņos. Lai ro­ku ādu uz­la­bo­tu ra­di­kā­li, pro­ce­dū­ra ie­tei­ca­ma kur­sa vei­dā - līdz pat des­mit rei­zēm.

Mā­jas ap­stāk­ļos var iz­lī­dzē­ties ar trek­nu krē­mu: to ba­gā­tī­gi uz­klāj uz ro­kām, uz­velk ro­kā plast­ma­sas mai­si­ņus (ja nav spe­ci­ālu kok­vil­nas cim­di­ņu) un, ska­to­ties kā­du fil­mu, pa­tur sil­tu­mā (zem se­gas vai ie­vil­ktas sil­tās vil­nas ze­ķēs) vis­maz 15-20 mi­nū­tes. Pirms tam gan bū­tu la­bi ro­ku ādu kār­tī­gi no­ber­zēt jeb no­skru­bēt, un tam der, pie­mē­ram, tie pa­ši ve­cie la­bie ka­fi­jas bie­zu­mi. Skrub­ja fun­kci­ja ir at­brī­vot ādu no at­mi­ru­šām šū­nām - lai krē­mam vai mas­kai bū­tu la­bāks efekts.

Lai ro­kas la­bi iz­ska­tī­tos, ir jā­do­mā arī par na­gu ve­se­lī­bu. Zie­mas se­zo­nā ie­tei­cams lie­tot ie­na­džu eļ­ļu - tā­dē­jā­di na­ga sak­nī­tē ak­ti­vi­zē viel­mai­ņu, un āda ap­kārt na­gam tiek ba­ro­ta un mit­ri­nā­ta. Pat, ja nē­sā­jat ak­ri­la vai ge­la na­gus, ie­na­džu eļ­ļa pa­da­ra na­gu elas­tī­gā­ku.

Na­gu stip­ri­nā­ša­nai der arī vien­kāršs sāls­ūdens. La­bas ir vis­as da­bis­kās me­to­des - na­dzi­ņiem pa­tīk, ka ap vi­ņiem ču­bi­nās. Ja ne­ko ne­da­rī­siet, ne­kas arī ne­no­tiks, bet, tik­līdz pie tā pie­do­mā­siet, būs arī re­zul­tāts. Pro­tams, ne pēc die­nas, di­vām - re­zul­tāts būs pēc trim mē­ne­šiem, ka at­augs jaun­ais na­dziņš. Tā­pēc der at­ce­rē­ties: vis­la­bā­ko efek­tu dod rū­pī­ga ik­die­nas kop­ša­na.

Lai na­gus lie­ki ne­trau­mē­tu, ir sva­rī­gi at­rast sa­vu ide­ālo na­gu ga­ru­mu. Dau­dzām pa­tīk ga­ri na­gi, bet tie ne vien­mēr iet ko­pā ar dzī­ves­vei­du un ik­die­nas ak­ti­vi­tā­tēm, un tā­dā vei­dā na­gi tiek lauz­ti un trau­mē­ti.

Dā­mām, ku­rām pa­tīk la­ko­ti na­gi, zie­mā labs ri­si­nā­jums ir šo­brīd ak­tu­ālās ge­la la­kas, ko no­žā­vē UV lam­pās un kas tu­ras vis­maz di­vas ne­dē­ļas (tas at­ka­rīgs no ma­te­ri­āla un pa­ša na­ga īpat­nī­bām). Pluss ir tas, ka la­ka ne­iz­smē­rē­jas un ne­sa­bo­jā­jas, uz­reiz var vilkt cim­dus un iet ār­ā.

Tur­pre­tī kla­sis­kā na­gu la­ka zie­mā ir jā­žā­vē il­gāk ne­kā, pie­mē­ram, va­sa­rā, jo auk­stu­mā asins­va­di sa­šau­ri­nās, arī na­dzi­ņi tā­dē­jā­di slik­tāk ap­asi­ņo­jas - viss ir sa­stin­dzis, un ne­kas ne­no­tiek. Ta­ču tām, kas arī zie­mā iz­vē­las kla­sis­ko na­gu la­ku, jā­at­ce­ras: vis­pirms ir jā­uz­klāj na­gu la­kas bā­ze, tad pa­ti la­ka un, lai tā il­gāk tu­rē­tos, jā­no­stip­ri­na ar virs­kār­tu.

Ja gri­bi se­kot ak­tu­ālā­ka­jām mo­des ten­den­cēm, zie­mas se­zo­nā iz­vē­lies da­žā­du no­krā­su me­tā­lis­ka spī­du­ma na­gu la­kas. Ak­tu­ālas ir arī na­gu la­kas-ha­me­le­oni. Gels un ak­rils pa­ma­zām aiziet ot­rā plā­nā, mo­dē nāk da­bis­ki na­gi - īsi un kop­ti.

Kas vēl va­ja­dzīgs na­giem? Vi­ta­mī­ni. Ādai, ma­tiem un na­giem pa­tīk A un E vi­ta­mīns, se­lēns, kal­cijs, ziv­ju un nakts­sve­ces eļ­ļa. Zie­mas se­zo­nā tie jā­mek­lē gan ro­ku krē­mu sa­stā­vā, gan jā­lie­to iekš­ķī­gi.

Māja

Pieņemot lēmumu par dzīvokļa iegādi un apskatot potenciālos mājokļus, varam nonākt situācijā, kad uzmanību pievēršam vien dzīvokļa izskatam un platībai, taču aizmirstam par daudzām nozīmīgām detaļām. Ko nepieciešams pārbaudīt, lai pēcāk nenonāktu nepatīkamās situācijās saistībā ar jauniegādāto mājokli, stāsta Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.

Svarīgākais