Ir dzirdēti komiski stāsti par resnīšiem, kuri pēc atslodzes dienas pusnaktī skrien pie ledusskapja, lai atgūtu nokavēto. Cilvēks, kurš uzkrājis lielu lieko kilogramu bagāžu, nevar cerēt, ka viena atslodzes diena palīdzēs tikt vaļā no nevēlamās mantības, tomēr atslodzes diena var nākt par labu arī viņam.
Atslodzes diena ļauj organismam kaut nedaudz atpūsties no pārliekā ēdiena daudzuma, ko cilvēki mēdz uzņemt parastās dienās, īpaši nesekojot tam, ko un cik viņi apēd. Tā arī palīdz nedaudz sapurināt kūtro vielmaiņu un sekmē uzkrāto sārņu izvadīšanu no organisma. Atslodzes diena ir kā tāda minidiēta, kas palīdz sagatavoties pakāpeniskai pārejai uz veselīga, racionāla uztura principiem un pie tiem pamazām pierast.
Kādus produktus izvēlēties atslodzes dienai? Cilvēks, kuram nav nekādu nopietnu veselības problēmu, to var izlemt pats. Ja problēmas ir, tad gan neko nedrīkst uzsākt bez ārsta ziņas - tas attiecas uz jebkuru akūtu vai hronisku slimību gadījumiem, sevišķi liela piesardzība jāievēro nieru un aknu slimību, kā arī cukura diabēta slimniekiem. Arī grūtniecēm un barojošām māmiņām noteikti jārunā ar ārstu.
Ne internetā, ne drukātajos medijos netrūkst aprakstu par visdažādākajiem atslodzes dienu variantiem. Ir izgudrotas un izmēģinātas kefīra, griķu, ābolu, sulu, rīsu, zaļās tējas, gurķu, dažādu dārzeņu, dārzeņu zupas, augļu, biezpiena, olu, pat šokolādes dienas. Katrai ir savi piekritēji, kur labprāt dalās pieredzē un stāsta, ka viņiem šāda atslodze palīdz labāk justies un, ja atslodzes dienas ir divreiz nedēļā, - arī pamazām zaudēt lieko svaru. Ja negribas visu dienu ēst tikai vienu produktu, var atrast arī gatavus atslodzes dienu plānus ar precīzām ēdienu receptēm, kurās norādīts gan porciju lielums, gan ēdienreižu laiks.
Noderīgi!