Pieci ieteikumi, kā pasargāt savas viedierīces brīvdabas pasākumos

© SCANPIX

5.lapa

#5 Sargā no garnadžiem

Mūsdienās pieejami daudz un dažādi aksesuāri, kas ļauj pasargāt viedtālruni no mitruma, karstuma, putekļiem un sasišanas, taču no izmanīgiem kabatzagļiem ierīce jāsargā pašam lietotājam. Piemēram, publiskos pasākumos viedtālruņus ieteicams turēt vietās, kur svešai rokai grūtāk iekļūt - jaku iekškabatās, jostas somās u.tml. Turklāt vēlams neizmantot košas austiņas, kas jau pa gabalu liek noprast, kāda zīmola ierīce tiek lietota. Ērtāk un drošāk ir izmantot "Bluetooth" austiņas, jo tās nav tik uzkrītošas, turklāt telefons nav bieži jāvelk laukā no kabatas.

Pie telefona var pielīmēt arī nelielu zīmīti ar tā īpašnieka e-pastu vai darba telefona numuru. Izklausās vecmodīgi, taču godīgs telefona atradējs noteikti izmantos iespēju sazināties. Tāpat ir vēlams piefiksēt telefona unikālo identifikācijas numuru jeb IMEI kodu, ko mobilo sakaru operators var izmantot tālruņa attālinātai bloķēšanai.

Māja

Pieņemot lēmumu par dzīvokļa iegādi un apskatot potenciālos mājokļus, varam nonākt situācijā, kad uzmanību pievēršam vien dzīvokļa izskatam un platībai, taču aizmirstam par daudzām nozīmīgām detaļām. Ko nepieciešams pārbaudīt, lai pēcāk nenonāktu nepatīkamās situācijās saistībā ar jauniegādāto mājokli, stāsta Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.