6.lapa
Topogrāfijas plāns
Ir noteikts regulējums topogrāfiskās informācijas atkalizmantojamībai, tā saucamajam būvju situācijas plānam - uzkrātās informācijas tālākai izmantošanai. Tas nozīmē, ka mazāka projekta gadījumā persona ieekonomēs vidēji 300 eiro, saka A. Lazarevs.
Valsts zemes dienests un pašvaldības jau šobrīd uzkrāj ģeotelpisko informāciju, kas var tikt izmantota būvniecības procesam derīga kartogrāfiskā materiāla izgatavošanai. Ņemot vērā iepriekš minēto, jaunajos noteikumos ir noteikts, ka ģeodēzisko darbu veikšanai persona (mērnieks) un pašvaldība (atsevišķos gadījumos) var izgatavot būvju situācijas plānu (ielu sarkano līniju, Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrēto zemes vienības robežu un būvju, kā arī zemes gabala augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas savietots attēlojums vizuāli uztveramā formā).
"Ja karoga masts ir līdz 18 metriem, tad būvniecības ieceres dokumentācija nav vajadzīga."
Būvju situācijas plāns nav izmantojams, piemēram, gadījumā, ja plānota otrās vai trešās grupas inženierbūves pārbūve, mainot inženierbūves apjomu. Vienlaikus, pārvērtējot topogrāfiskā plāna nepieciešamību, attiecībā uz pirmās grupas inženierbūvju būvniecību, lai mazinātu izmaksas, paredzēti papildu gadījumi, kad persona var izmantot jau tās rīcībā potenciāli esošo situācijas plānu - nepasūtot topogrāfiskā plāna sagatavošanu.