REDZ, KĀ: Cil­vē­ki, ku­riem ir re­gu­lārs sekss, iz­ska­tās jaun­āki, nekā ir patiesībā

© F64

Pa­rei­zi lie­to­ta kos­mē­ti­ka, uz­tu­ra ba­gā­ti­nā­tā­ji, pro­ce­dū­ras – tas vēl nav viss, kas va­ja­dzīgs, lai cil­vēks va­rē­tu jus­ties un iz­ska­tī­ties jaun­āks. Pre­to­ša­nās ve­cu­mam, cī­ņa ar grum­bām un pa­gu­ru­mu so­kas la­bāk, ja iz­do­das at­teik­ties no da­žiem ik­die­niš­ķiem, šķie­ta­mi ne­kai­tī­giem ie­ra­du­miem.

Ne­ro­sī­ties līdz vē­lai nak­tij. Dau­dzi aiz­ņem­ti cil­vē­ki, jo se­viš­ķi sie­vie­tes, va­ka­rā cen­šas pa­da­rīt vi­sus ie­spē­ja­mos mā­jas­dar­bus, kas ie­vel­kas pār­i pus­nak­tij. Ne­pie­tie­ka­ma iz­gu­lē­ša­nās vei­ci­na pa­aug­sti­nā­tu asins­spie­die­nu, di­abē­tu, ap­tau­ko­ša­nos, ne­maz ne­ru­nā­jot par to, ka past­āvī­gi ne­iz­gu­lē­jies cil­vēks iz­ska­tās no­gu­ris, iz­mo­cīts un ve­cāks par sa­viem ga­diem. Pa­da­riet nor­mā­lu iz­gu­lē­ša­nos par sa­vu pri­ori­tā­ti, tas ir daudz sva­rī­gāk ne­kā per­fek­ti uz­kopt mā­ju vai iz­glu­di­nāt ve­ļu.

Ne­aiz­rau­ties ar sal­du­miem. Pēt­nie­ki gūst ar­vien vai­rāk ap­stip­ri­nā­ju­mu hi­po­tē­zei, ka tas vei­ci­na grum­bu vei­do­ša­nos un slik­tu se­jas krā­su, jo asi­nīs no­nā­ku­šais cu­kurs sais­tās ar ol­bal­tum­vie­lām un vei­do ne­vē­la­mus sa­vie­no­ju­mus, kas bo­jā ko­la­gē­nu un elas­tī­nu - vie­las, kas no­dro­ši­na ādas tvir­tu­mu un elas­tī­bu. Nav pil­nī­gi jā­at­sa­kās no cu­ku­ra, to­mēr var sa­ma­zi­nāt to cu­ku­ra dau­dzu­mu, ko pie­vie­no ēdie­niem un dzē­rie­niem.

Ne­stre­sot. Vieg­lāk pa­teikt, ne­kā iz­da­rīt, bet fakts pa­liek fakts: ja cil­vēks stre­sā pa­va­da vai­rāk lai­ka ne­kā nor­mā­lā un līdz­sva­ro­tā stā­vok­lī, tas nāk par slik­tu arī iz­ska­tam. Or­ga­nisms past­ip­ri­nā­ti iz­sviež asins­ri­tē stre­sa hor­mo­nus, kas pa­aug­sti­na asins­spie­die­nu un no­māc imu­ni­tā­ti. Ir hi­po­tē­ze, ka stre­sa ie­tek­mē slik­tāk dar­bo­jas tie­ši tie sma­dze­ņu ap­vi­di, kas at­bil­dī­gi par mā­cī­ša­nos, at­mi­ņu un ga­ra­stā­vok­li - tas jau pats par se­vi liek jus­ties ve­cā­kam. Cī­nī­ties ar stre­su pa­līdz ra­ci­onā­la die­nas plā­no­ša­na, mak­si­mā­li pa­re­dzot arī ie­spē­ja­mos šķēr­šļus un iz­do­mā­jot plā­nu B. Ir vērts ap­gūt arī spe­ci­ālas stre­sa ma­zi­nā­ša­nas teh­ni­kas, pie­mē­ram, dzi­ļo el­po­ša­nu.

Ne­bo­jāt dzir­di ar aus­ti­ņām. Dau­dzi cil­vē­ki ne­pār­trauk­ti klau­sās mū­zi­ku, zi­ņas, spor­ta spē­ļu trans­lā­ci­jas un ne­šķi­ras no aus­ti­ņām ne uz ie­las, ne mā­jās, pat dar­bā. At­ska­ņo­tā­jie­rī­ces ir ļo­ti jau­dī­gas. Lai kai­tē­tu dzir­dei, pie­tiek re­gu­lā­ri pār­sniegt 70 de­ci­be­lu ro­be­žu. Dzir­de pa­slik­ti­nās lē­nām, bet ne­at­lai­dī­gi, nā­kas sa­ru­nu bied­riem vi­su lai­ku kaut ko pār­jau­tāt, un gri­bot ne­gri­bot jā­jū­tas kā pa­kur­lam de­viņ­des­mit­gad­nie­kam. Jā­cen­šas vi­su klau­sī­ties mi­ni­mā­la­jā ie­spē­ja­mā ska­ļu­mā.

Ne­pie­mirst se­nos drau­gus. Sko­las un stu­di­ju ga­dos ar drau­giem esam ko­pā prie­kos un bē­dās. Vē­lāk kat­ram ir sa­va dzī­ve, darbs, ģi­me­ne, pie­nā­ku­mi un lai­ka drau­giem at­liek pa­vi­sam maz. Kad bēr­ni pa­au­gu­šies un dar­bā sa­snieg­ta zi­nā­ma sta­bi­li­tā­te, ir vērts ap­zi­nā­ti un mērķ­tie­cī­gi kopt sa­vas at­tie­cī­bas ar jau­nī­bas die­nu drau­giem. Vi­ņi ir tie, kas jums liek at­kal jus­ties jaun­iem. Ja arī aiz­ņem­tī­bas dēļ ne vien­mēr iz­nāk tik­ties klā­tie­nē, var sa­zi­nā­ties so­ci­āla­jos tīk­los - arī tas ir vie­no­jo­ši.

Ēst vai­rāk aug­ļu un dār­ze­ņu. Svai­gi aug­ļi un dār­ze­ņi, kas ba­gā­ti ar anti­ok­si­dan­tiem, pa­līdz cil­vē­kam il­gāk jus­ties un iz­ska­tī­ties jaun­am. Ta­ču anti­ok­si­dan­ti sa­gla­bā sa­vu ak­ti­vi­tā­ti ti­kai pār­is stun­das pēc to uz­ņem­ša­nas ar uz­tu­ru. Tā­pēc ne­pie­tiek da­žas rei­zes ne­dē­ļā ap­ēst pa kā­dam aug­lim un uz­ska­tīt, ka plāns iz­pil­dīts. Lai ie­gū­tu anti­ok­si­da­tī­vo efek­tu, tie jā­ēd kat­rā ēdien­rei­zē. Der ap­ēst 100 g svai­gu aug­ļu vai dār­ze­ņu pat piec­as rei­zes die­nā.

Pa­rei­zi iz­vē­lē­ties tauk­vie­las. Bai­do­ties no lie­kā sva­ra, da­ļa cil­vē­ku, īpa­ši sie­vie­tes, iz­vē­las pro­duk­tus, kas ne­sa­tur tau­kus. Ie­ro­be­žot pie­sā­ti­nā­to tau­ku un tran­stau­ku uz­ņem­ša­nu ir pa­reizs so­lis, kas nāk par la­bu sirds un asins­va­du ve­se­lī­bai. Bet ne­re­ti no ēdien­kar­tes kā pā­rāk ba­ro­jo­šas tiek svīt­ro­tas arī trek­nās zi­vis, riek­sti, olīv­u eļ­ļa, līdz ar to or­ga­nisms pa­liek arī bez vēr­tī­ga­jiem ne­pie­sā­ti­nā­ta­jiem tau­kiem, kas va­ja­dzī­gi sma­dze­nēm, sir­dij, asins­va­diem, kau­liem, lo­cī­ta­vām, ādai u.c. Ap­tu­ve­ni treš­da­ļai uz­ņem­to ka­lo­ri­ju jā­nāk no tau­kiem, pā­rē­jām - no ci­tām uz­tur­vie­lu gru­pām.

Ne­at­teik­ties no sek­sa. Cil­vē­kiem ar ak­tī­vu dzi­mum­dzī­vi ir spē­cī­gā­ka imūn­sis­tē­ma, vi­ņi re­tāk cieš sā­pes, ir ma­zāk pa­kļau­ti stre­sa ie­dar­bī­bai. Pēt­nie­kiem iz­de­vies ap­rē­ķi­nāt, ka cil­vē­ki, ku­riem ir re­gu­lārs sekss, mēdz iz­ska­tī­ties pat par 12 ga­diem jaun­āki, ne­kā ir pa­tie­sī­bā.

Māja

Pieņemot lēmumu par dzīvokļa iegādi un apskatot potenciālos mājokļus, varam nonākt situācijā, kad uzmanību pievēršam vien dzīvokļa izskatam un platībai, taču aizmirstam par daudzām nozīmīgām detaļām. Ko nepieciešams pārbaudīt, lai pēcāk nenonāktu nepatīkamās situācijās saistībā ar jauniegādāto mājokli, stāsta Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.

Svarīgākais