ATGŪSTAM FORMU: Sep­ti­ņi vin­gri­nā­ju­mi gur­niem

© F64

Sie­vie­tes vis­bie­žāk uz­trau­cas par sa­vu au­gu­mu, lai tas bū­tu slaids un iz­ne­sīgs.

«Viduklis un gur­ni ir ķer­me­ņa pro­ble­mā­tis­kā­kās zo­nas, ta­ču nav ne­maz tik daudz jā­no­pū­las, lai ie­gū­tu skais­tus gur­nus un tvir­tu di­be­nu,» uz­sver tre­ne­re, ma­nu­ā­lā te­ra­pei­te Gu­na Bo­ka. Vi­ņa pie­dā­vā vin­gri­nā­ju­mu kom­plek­su - tie ir vien­kār­ši, bet jā­iz­pil­da ļo­ti pre­cī­zi.

Viens no sva­rī­gā­ka­jiem uz­de­vu­miem, tos iz­pil­dot - jā­at­ce­ras, ka di­be­nam jā­būt ne­daudz sa­sprin­dzi­nā­tam. Lai pa­nāk­tu lie­lā­ku efek­tu, šo vin­gri­nā­ju­mu kom­plek­su ie­tei­cams iz­pil­dīt vis­maz di­vas rei­zes. Var iz­pil­dīt arī vie­nu rei­zi kat­ru die­nu vai ik pēc die­nas.

APSĒŠANĀS. Tra­di­ci­o­nā­lā pie­tu­pie­na vie­tā iz­pil­da ap­sē­ša­nos un pie­cel­ša­nos, iz­man­to­jot ne­lie­lu pa­aug­sti­nā­ju­mu, pie­mē­ram, grā­ma­tu kau­dzi (ne aug­stā­ku par 25 cen­ti­met­riem). Pie­ce­ļo­ties sva­rī­gi ne­liek­ties pār­lie­ku daudz uz priek­šu, jā­cen­šas tu­rēt pēc ie­spē­jas tais­nā­ku ver­ti­kā­lu mu­gu­ru, gan ap­sē­žo­ties, gan pie­ce­ļo­ties. Ap­sē­žas un pēc mir­kļa ce­ļas aug­šā. Sē­žo­ties ro­kas ceļ sev priek­šā. Vin­gri­nā­ju­mu iz­pil­da 15 līdz 20 rei­žu at­ka­rī­bā no sa­ga­ta­vo­tī­bas lī­me­ņa. Vei­cot kat­ru kus­tī­bu, jā­būt iz­el­pai. Ceļ­ga­liem ob­li­gā­ti jā­rau­gās uz pirkst­ga­liem.

APLĪŠI. Ap­gu­ļas uz krei­sa­jiem sā­niem, krei­so ro­ku pa­liek zem gal­vas, la­bās ro­kas el­ko­ni un apakš­del­mu ob­li­gā­ti pie­spiež pie grī­das. Krei­so kā­ju sa­liec 90 grā­du leņ­ķī, bet tais­nu la­bo kā­ju 15 rei­žu ci­lā aug­šā un le­jā. Pēc tam, kā­jai at­ro­do­ties aug­šē­jā pun­ktā, iz­pil­da 10 ne­lie­lus ap­lī­šus uz āru un 10 - uz iek­šu. Ap­gu­ļas uz la­ba­jiem sā­niem un iz­pil­da šo vin­gri­nā­ju­mu ar krei­so kā­ju.

CELŠANA. Guļ uz sā­niem un abas kā­jas sa­liec 90 grā­du leņ­ķī, el­ko­ņus ne­at­rauj no grī­das. Ne­at­rau­jot pē­du no pē­das, pēc ie­spē­jas aug­stāk ceļ la­bās kā­jas ceļ­ga­lu. Iz­pil­da 20 līdz 25 rei­zes ar la­bo kā­ju, pēc tam pa­grie­žas uz ot­riem sā­niem un iz­pil­da tik­pat rei­žu ar krei­so kā­ju.

ČETRRĀPUS. Ie­ņem četr­rā­pus po­zī­ci­ju, bal­sto­ties uz apakš­del­miem. Sa­liek­tu la­bo kā­ju pa­ceļ aug­šā. Vir­za kā­ju uz aug­šu (pēc ie­spē­jas aug­stāk!) un le­ju 10 līdz 15 cen­ti­met­ru am­pli­tū­dā. Iz­pil­da ar krei­so kā­ju. Vin­gri­nā­ju­mu ie­tei­cams veikt vis­maz 50 rei­žu.

KUSTINA. No­gu­ļas uz vē­de­ra, ro­kas sa­liec un del­nas pa­liek zem pie­res. Kā­jas sā­ku­ma po­zī­ci­jā tur ko­pā. Tad tās, pa­ce­ļot uz aug­šu, liek pla­ti, lai pirkst­ga­li ir vēr­sti uz āru, un at­kal liek ko­pā. Vē­lams ar tām ne­pie­skar­ties grī­dai. Ja to ir grū­ti iz­da­rīt, tad kā­jas var kus­ti­nāt uz grī­das. Iz­pil­da vis­maz 20 rei­žu.

DIBENS. Ap­grie­žas uz mu­gu­ras, ro­kas gar sā­niem. Pa­ceļ di­be­nu no grī­das pēc ie­spē­jas aug­stāk, no­tur vis­maz 10 se­kun­des un at­grie­žas sā­ku­ma stā­vok­lī. Bal­stās uz lāp­sti­ņām un pē­dām, jā­cen­šas ne­sa­sprin­dzi­nāt kak­lu un ne­bal­stī­ties uz gal­vas. Iz­pil­da 6 līdz 8 rei­zes.

UZ KRĒSLA. At­spie­žas ar mu­gu­ru pret sie­nu, it kā sē­žot uz krēs­la. Kā­jas tur 90 grā­du leņ­ķī. Šā­dā po­zā pa­liek pēc ie­spē­jas il­gāk - sā­kot no mi­nū­tes un il­gāk. Mu­gu­ru tur pie sie­nas, ska­tiens - uz priek­šu. Ro­kas var tu­rēt sā­nos vai brī­vi no­lik­tas gar tiem. Vin­gri­nā­ju­mu var iz­pil­dīt jeb­ku­rā vie­tā!

Māja

Pieņemot lēmumu par dzīvokļa iegādi un apskatot potenciālos mājokļus, varam nonākt situācijā, kad uzmanību pievēršam vien dzīvokļa izskatam un platībai, taču aizmirstam par daudzām nozīmīgām detaļām. Ko nepieciešams pārbaudīt, lai pēcāk nenonāktu nepatīkamās situācijās saistībā ar jauniegādāto mājokli, stāsta Luminor bankas mājokļu kreditēšanas eksperts Kaspars Sausais.