5 ieteikumi skaistai sejas ādai pavasarī

© F64

Pavasara sākums sejas ādai ir īpaši grūts laiks, jo notiek organisma pārslēgšanās no ziemas režīma, ir jūtams vitamīnu trūkums un mainīgo laika apstākļu negatīvā ietekme.

Sausa āda var kļūt vēl sausāka, taukaina - ar nevēlama spīduma kārtiņu, savukārt aktīvāku saules staru ietekmē var parādīties vasaras raibumi un pigmenta plankumi. Kā izvairīties no šīm nevēlamajām blaknēm, kā pareizi rūpēties par sejas ādas skaistumu un veselību pavasarī, stāsta Apotheka farmaceite Ivanda Krastiņa.

1. ĀDAS STĀVOKĻA DIAGNOSTIKA

Izmaiņas sejas ādas izskatā, ko novērojam tieši pavasarī, bieži vien ir saistītas ar ādas mitruma un taukainības līmeņa svārstībām - tās mēdz rasties starpsezonu gaisa temperatūras dažādības dēļ. Tāpēc pēc aukstās sezonas ieteicams veikt ādas stāvokļa diagnostiku ar īpašiem sejas aparātiem, lai noteiktu tās mitruma un taukainības līmeni, kā arī porainības un melanīna līmeni. Rezultātā būs skaidrs, vai turpināt lietot esošo sejas krēmu vai tomēr izvēlēties citu, kas labāk atbilst šā brīža ādas vajadzībām: vairāk mitrināt, barot, mazināt porainību vai izsitumus.

2. VITAMĪNU UN MINERĀLVIELU KOMPLEKSI

Iestājoties pavasarim, organismā pēc nogurdinošās ziemas jūtams vitamīnu trūkums, kas ietekmē arī ādas izskatu. Tāpēc šādās situācijās lieti noder uztura bagātinātāji - vitamīnu un minerālvielu kompleksi, kas palīdz stiprināt ne tikai ādas, bet arī matu un nagu veselību. Piemēram, to sastāvā esošais vitamīns C veicina kolagēna veidošanos, kas nepieciešams normālas ādas darbībai. Savukārt vitamīns E, cinks un riboflavīns veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu.

3. ATTĪRĪŠANA

Neatkarīgi no tā, tiek vai netiek lietota dekoratīvā kosmētika, sejas āda ir rūpīgi un vienlaikus ļoti saudzīgi jāattīra divas reizes dienā - no rīta un vakarā. Pēc tam, kad āda no kosmētikas ir attīrīta ar losjonu, putām, pieniņu vai micelāro ūdeni, to noskalo ar siltu vai vēsu ūdeni.

Nekādā gadījumā sejas mazgāšanai neizmantojiet parastas ziepes. Labāk dodiet priekšroku šķidram mazgāšanas krēmam vai želejai, kas vislabāk piemēroti ādas tipam.

Ieteicams: reizi nedēļā izmantot attīrošu skrubi, kas likvidēs atmirušās šūnas, padarot ādu gludāku.

Taukainas ādas gadījumā, kad gaisa temperatūra aizvien paaugstinās, var izvēlēties spēcīgākas iedarbības attīrīšanas līdzekļus, tādējādi mazinot ādas spīdīgumu. Tomēr nevajag pārforsēt, citādi iespējams pārsausināt ādu, kas arī nav vēlams.

4. MITRINĀŠANA

Laikam kļūstot siltākam, pakāpeniski jāsāk mainīt arī sejas ādas kopšanas paradumus. Proti, kā dienas krēmu jāsāk izmantot vieglu mitrinošu krēmu, bet barojošo krēmu - kā līdzekli, kuru uzklāj, ejot gulēt.

Pavasarī ieteicams izmantot arī antistresa kosmētiku, kas labi atjauno nogurušo ādu. Tās sastāvā parasti ir vitamīni A, C un E, kolagēns, pantenols, dažādas eļļas un skābes, kā arī antioksidanti, kas neitralizē brīvos radikāļus. Pavasarī āda kļūst jutīgāka un ir tendēta uz kairinājumu, tādēļ ieteicams izvēlēties līdzekļus, kas paredzēti jutīgai ādai.

5. AIZSARDZĪBA PRET SAULES STARIEM

Tas ir mīts, ka pavasara saule nav pārāk aktīva. Gluži otrādi: pavasara saule ir ļoti bīstama ādas veselībai, tāpēc saules aizsarglīdzeklis ir jāizmanto, ne tikai dodoties pie dabas, bet arī ikdienā. Bet tiem, kuri ir nobažījušies par vasarraibumu parādīšanos, jāizmanto aizsarglīdzekļi ar visaugstāko SPF filtru.



Svarīgākais